Knižní novinky, se kterými darujete více než jen obyčejnou knihu

Latinské přísloví praví:

„Kniha je jako zahrada, kterou nosíš ve své kapse.“

Čas adventu je období, kdy většina lidí přemýšlí, jak potěšit své blízké. Někteří lidé ale prožívají toto období ve stresu. Hlavně mít doma vše uklizené a koupit všechny dárky. Jako by na ničem jiném nezáleželo. Trávíme hodiny času v nákupních centrech a lámeme si hlavu, jak potěšit své blízké. Člověk tak snadno pod vším tím tlakem koupí nějakou zbytečnost. A to jen proto, aby udělal fajfku na svém seznamu obdarovaných. Zkusme si ale nejprve uvědomit, proč vlastně kupujeme dárky? Je to jen z povinnosti? Nebo je to snad proto, že chceme potěšit své blízké a strávit s nimi Vánoce v klidu a radosti?

Už dávno jsem se přestal stresovat tématem, zda mám nakoupené všechny dárky a zda je mám nakoupené včas. Už několik let volím dárky, které možná u vánočního stromečku nerozzáří oči jako kousek blyštivého šperku, ale za to mohou s odstupem času přinést do života mnohem více štěstí a radosti. Proto na Vánoce vyhledávám knihy, které mohou mým blízkým pomoct pečovat o zahradu, která se nachází v jejich nitru. Pokud to máte podobné a strávíte před Vánoci nejvíce času v knihkupectví, v oddělení knih osobního rozvoje, výběr letošních knižních novinek Vás bude jistě zajímat. Knihy z mého výběru pomohou:

Otevřít oči všem nestíhačům

Když jsem letos otevíral knižní novinku od Olivera Burkemana, neměl jsem žádná očekávání. O to více mě kniha 4000 týdnů, aneb Time management pro smrtelníky překvapila. Máte ve svém okolí někoho, kdo lítá od rána do noci jako hadr na koštěti, ale jeho výsledky za mnoho nestojí? Pak mu darujte tuto knihu! Nečekejte žádný univerzální návod na práci s časem. Kniha ukazuje jak zažívat radost i v náročných dnech a především, jak se naučit zdravě vnímat čas. V knize například zjistíte, proč bychom neměli vnímat čas jako komoditu, kterou můžeme vlastnit, nebo že snaha o efektivitu je ve skutečnosti jen dalším zdrojem úzkosti. Přečtení knihy mě samotného inspirovalo natolik, že jsme několik zajímavých poznatků přenesli do nové verze nedatovaného FC diáře. Knihu v českém jazyce vydává Jan Melvil Publishing a najdete ji v každém dobrém knihkupectví, takže i na našem e-shopu zde

Ukázat cestu k naplněnému životu 

Chcete někomu ze svých blízkých ukázat cestu k naplněnému životu? Máte ve svém okolí blízkou osobu, která se utápí ve vlastních problémech a není schopná vidět světlo na konci tunelu? Sedm odborníků z Česka a Slovenska v oboru psychologie, koučování a terapie sdílí své zkušenosti a příběhy klientů v knize Opravdový život. V knize objevíte životní příběhy obyčejných lidí, kterým se dlouho nedařilo najít cestu k opravdovému životu. Nakonec ji ale objevili a podařilo se jim naplnit život radostí, štěstím, láskou a skvělými úspěchy. Zkušení terapeuti, autoři knihy, se kterými spolupracujeme také na odborných konzultacích, ukazují, jak se to jejich klientům podařilo. Hledáte-li praktickou knihu, která je plná zkušeností obyčejných lidí, nebo knihu, která zjednoduší život a pomůže od nadměrného stresu, sáhněte po knize Opravdový život. Nehledejte ji však v žádném knihkupectví. Kniha je v omezené distribuci a najdete ji třeba zde. 

Posílit mysl pro kvalitní život

Máte kolem sebe blízkou osobu, která často zapomíná? A nebo snad sami přemýšlíte, jak pečovat o svou mysl? Když se Billa Gatese kdysi zeptali, z čeho má v životě strach, krátce se zamyslel a řekl: „Mám strach, že mi přestane sloužit mozek.“ Jeden z nejbohatších mužů planety si dobře uvědomuje, že dobře fungující mozek je základem pro kvalitní život. Pravdou je, že již od 25 let začíná mozek degradovat a mnoho lidí ve společnosti tuto degradaci urychluje svým životním stylem. Pokud Vás proto zajímá, jak můžete o svou mysl pečovat, přejte si pod stromeček knihu Bystřejší mozek. Autorem knihy je americký neurochirurg, hlavní lékařský zpravodaj CNN a trojnásobný držitel cen Emmy. Sanjay Gupta vyvrací mýty o stárnutí a dokazuje, že větší vliv než geny má na osud mozku náš životní styl. Napadlo Vás někdy, jak je možné, že něčí mozek přestává sloužit třeba už v šedesáti letech, zatímco jiným slouží paměť perfektně i po devadesátce? Pokud za vším vidíte jen geny, jste na omylu! Každý den skrze své návyky rozhodujeme, jak dobře bude naše mysl pracovat, jak kvalitní bude náš život ve stáří. Hledáte-li knihu, která Vám ukáže, jak pečovat o svou mysl, najdete ji zde

Skoncovat se lží

Trápíte se, že někdo z vašich blízkých žije život ve lži? Už Vás nebaví jen přihlížet, jak se rozdává pro druhé a nechává si pořád dokola ubližovat? Lži, nevěry, přetvářka, faleš. Proč sami nejsme schopni vidět, když se staneme obětí nezdravé manipulace? Proč raději žijeme ve lži? Jaký hlas nám brání vidět pravdu? Tímto tématem se zabývá Petr Casanova ve své jubilejní desáté knize L.E.Ž., která vyšla v červnu letošního roku. Máte-li tak ve svém okolí blízkou osobu, na které Vám opravdu záleží a která vždy naletí planým slibům manipulátora, darujte této osobě knihu, která ji otevře oči a pomůže vidět pravdu. Petrova kniha však neukazuje jen cestu ke zdravé lásce bez lží a obětí, ale také ke zdravé sebelásce. Je to kniha odpovědí, strhujících příběhů. L.E.Ž. je letošní knižní novinka, která pomůže přestat se trápit pro lidi, kteří se netrápí pro nás. Pokud máte ve svém okolí blízkou osobu, která se v životě trápí a chcete jí nějak pomoct, darujte knihu, která tuto práci udělá za Vás. Recenze našich čtenářů mluví za vše, najdete je zde

Vypravit se za dobrodružstvím

Letošní knižní novinku fotografa Petra Jana Juračky již nemusím pravidelným posluchačům Myšlením na vrchol a předplatitelům FC workshopu dlouze představovat. Kniha Ostrovy Atlantiku je vhodný dárek pro každého dobrého kamaráda nebo člena rodiny. Je to kniha, která vykouzlí úsměv na tvářích každému čtenáři. Už několikrát jsem ve svém podcastu zmínil, že cestování je jedním z prostředků osobního růstu. Pokud nevěříte, přečtěte si Petrovu novou knihu a sami uvidíte, jak dostanete chuť vyrazit někam za dobrodružstvím. Když se pak člověk vrátí z dobrodružné výpravy, často zjišťuje nová fakta o vlastním životě. Hledáte-li neotřelou a originální knihu, která nejen pobaví, ale také inspiruje a zanese čtenáře za hranice všedních dnů, sáhněte po knize Ostrovy Atlantiku, kterou nyní můžete získat také s dokumentárním filmem Malinká, ve kterém se Petr Jan Juračka vypravil potápět s divokým delfínem do Irska. Knihu s filmem najdete jen zde.

Zbavit se závislosti na mobilech

Také Vás štvou děti, které tráví většinu času na mobilu nebo u počítače? A je to snad jejich odpovědnost, nebo odpovědnost jejich rodičů? A co přátelé sedící v restauraci u jednoho stolu, kteří hypnoticky hledí na zářící obrazovky? Je to normální? Je to zdravé? Jaké to má dopady na lidský vývoj? Někdo tvrdí, že je to jen neškodná móda, která zase pomine, jiní se zase odvolávají, že bez mobilů a počítačů už to v dnešní době nejde. Zajímavý pohled na celou problematiku přináší dětský klinický psycholog Dr. Nicholas Kardaras. Ten ve své knize Svítící děti zkoumá, jak technologie ovlivňují celé generace dětí. Výzkum mozkových skenů například ukazuje, že stimulující zářící obrazovky aktivují dopamin v mozku podobně jako sex. Jednoduše se tak stáváme na moderních technologiích závislí. Pokud chcete zjistit, jak se oné závislosti zbavit nebo jaké má dopady na kvalitu života, sáhněte po této knižní novince. Máte děti, které se staly čerstvými rodiči? Máte ve svém okolí kamaráda, který pořád zírá do mobilu? Nebo je to jednoduše téma, které Vás zajímá a chcete vědět, jaké jsou opravdové dopady zářících obrazovek na lidský život? Pokud na některou z otázek odpovídáte ano, kniha Svítící děti Vás bude jistě bavit. Knižní novinku od Jan Melvil Publishing najdete v dobrých knihkupectvích, takže i na našem e-shopu zde.

Najít největší bohatství v životě

Neoslovila Vás žádná z knižních novinek? Hledáte univerzální dárek, který můžete darovat komukoliv a udělat radost nejen na Vánoce, ale během celého roku? Darujte svým blízkým největší bohatství v životě. Petr Casanova pro letošní Vánoce napsal vánoční vydání FC magazínu, se kterým darujete Největší bohatství v životě. Nejedná se sice o klasickou knihu, přesto ale věřím, že udělá pod stromečkem radost a přispěje k lepšímu životu Vašich blízkých a naplní jej opravdovým bohatstvím. Nehledejte však ve Vánočním FC speciálu žádnou ukrytou zlatou cihličku. Najdete tam slova, která čtenáře dovedou k opravdovému bohatství. K takovému, které má vždy ve svých rukou a o které jej nemůže nikdo na celém světě připravit, pokud mu to on sám nedovolí. FC Speciál, v krásném dárkovém balení, můžete nyní získat zdarma k dárkovému poukazu na roční předplatné tištěného FC kurzu či FC workshopu. Dárkový poukaz vložíte přímo do dárkové krabičky, ve které jsme připravili místo, kam bude poukaz přesně pasovat. Obdarovaný tak nezíská jen jedno vydání FC speciálu, ale každé dva měsíce v roce si na Vás vzpomene, až mu do schránky připutuje nové vydání našich tištěných kurzů. Dárkovou sadu s Vánočním FC speciálem zdarma získáte jen zde.

Top
Shopping Cart