Jak vycházet s dítětem svého partnera z předchozího vztahu

Máte partnera, který si z předchozího vztahu přivedl dítě?

Stává se to dítě překážkou Vaší lásky, aktivně ji sabotuje, nedokážete s ním vyjít, nevíte, jak přistoupit k jeho výchově a zda vůbec, popřípadě špatně snášíte, že „košile je vždy bližší než kabát“, takže v případě sporu se Váš partner spíše postaví za své dítě, a tudíž se někdy cítíte jako „páté kolo u vozu“?

Přepadá Vás už úzkost, potažmo přesvědčení, že takový vztah snad ani nemá smysl?

Prosím Vás, než to vzdáte, dejte ještě jednu šanci mně – a tomuto klubovému článku.

Co dělat a nedělat

Můj nový psaný kurz Jak pokořit strach se pochopitelně zabývá i základními VZTAHOVÝMI strachy – strachem z osamělosti (izolovanosti) uvnitř vztahu a strachem ze samoty. V kurzu podotýkám: Osamělost a samota jsou dva odlišné pojmy. Osamělost je pocit, emocionální stav (cítíme se osaměle, a to i vedle jiných lidí), zatímco samota je statut, fyzický stav (jsme sami, mimo dosah lidí). Nejbolestnější osamělostí je pak ocitnout se stranou všech uvnitř vztahu – cítit se na obtíž, bez pochopení druhými, být „vysazeni na ostrůvku“ ve společné domácnosti. Právě to často potkává „cizince“, kteří vstoupí do již zaběhnutého vztahu rodič – dítě.

Pro čtenáře mých psaných FC kurzů každou středu pořádám bezplatné webináře, kde zodpovídám konkrétní dotazy a rozebírám konkrétní případy, které mi svěřujete a v nichž žádáte o řešení na míru (více o všech výhodách členství FC Kurz zde). Každý týden navíc přidávám klubové články, psané na Vaše přání (archiv všech je zde), jako dnes, abych ještě detailněji ukázal, co můžete udělat pro zlepšení situace. I tentokrát Vám vysvětlím, jak přemýšlet i postupovat, co dělat i co nedělat, a to na pozadí konkrétního případu, který jsem v tomto směru řešil při osobních konzultacích (další výhoda členství FC Kurz).

Pojďme si to tedy objasnit bod za bodem, a to polopaticky, aby to pochopilo i malé dítě:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům FC Klubu a FC Kurzu

Předplatit od 1,91 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart