5 vánočních tipů na originální dárky pro lepší život našich blízkých

Obchodní centra se už rozsvítila do všech barev.

Na každém rohu vyskakují poutavé reklamy s vánočními motivy.

Ano, je to tak, Vánoce jsou opět za dveřmi a možná už také přemýšlíte, jakým dárkem udělat radost lidem, na kterých Vám opravdu záleží. Někteří lidé se naučili vnímat Vánoce jen jako komerční svátek. Vnímají toto období možná víc jako potřebu, v některých případech dokonce i povinnost, prezentovat svým blízkým a přátelům náklonnost a lásku velikostí vánočního dárku. Fakt, že jsou stále ve společnosti lidé, kteří jsou ochotni se zadlužit jenom proto, aby mohli druhým lidem koupit vánoční dárek, si myslím, že mluví za vše. 

Každé dva měsíce inspirujeme předplatitele FC workshopu a ukazujeme jim cestu k životnímu štěstí a úspěchu. Součástí takové cesty jsou samozřejmě i naplněné vztahy a kvalitně strávený čas s těmi nejbližšími. A právě Vánoce k takto prožitému času přímo vybízejí. Už dávno jsem přestal vnímat Vánoce jen jako povinnost koupit svým blízkým drahý dárek. Obdarovat své blízké vnímám jen jako součást Vánoc a víc než nad cenou vždy přemýšlím nad přínosem pořízeného dárku. 

Také si možná před Vánoci říkáte, co koupit lidem, kteří mají vše, co potřebují? Případně, jak udělat svým blízkým radost, aniž by člověk musel kupovat zbytečně drahé dárky? V dnešním podcastu bych rád předal několik tipů na Vánoční dárky, se kterými můžete darovat mnohem víc než jen pomíjivý pocit radosti. Jsou to dárky, kterými můžete svým blízkým ukázat, jak moc Vám na nich záleží a současně jim pomůžete ke šťastnějšímu a zdravějšímu životu. 

1. tip – BOHATSTVÍ

Máte ve svém okolí kolegu, kamaráda nebo příbuzného, který má za sebou opravdu náročný rok? Přemýšlíte, jak takového člověka povzbudit a pomoct mu překonat náročné chvíle? Představte si, že za pár stovek dáte někomu dárek, kterým mu změníte celý život. Dárek, který nepotěší jen po rozbalení u vánočního stromečku, ale ještě dlouhou dobu poté. Dárek, kterým věnujete NEJVĚTŠÍ BOHATSTVÍ V ŽIVOTĚ. Ptáte se, jak takový dárek vypadá? Jak byste něco podobného mohli darovat? 

Někdo by možná řekl, že největší bohatství je zdraví. Někdo jiný mluví o štěstí a někdo zase vidí v bohatství jen peníze a majetek. Jenže o to vše může člověk přijít lusknutím prstu. Nic z toho nemá plně ve své moci. Jsou však věci, o které člověk nikdy nepřijde a které může mít ve své moci za každých okolností. To, kým se člověk stává a jak přemýšlí sám o sobě a celém svém životě. Právě v tom vidím největší bohatství života. Jenže jak takové bohatství darovat? Petr Casanova pro tento účel vytvořil výroční vydání magazínu FC Speciál. Obdarovaný v něm najde 184 stran inspirace a čistého čtení bez jediné reklamy. To vše v dárkovém balení, do kterého můžete vložit i poukaz na nějakou další radost. Třeba na předplatné našich tištěných kurzů. 

2. tip – DOBRODRUŽSTVÍ

Druhým tipem na vánoční dárek můžete potěšit nejen všechny dobrodruhy. Máte ve své okolí například někoho, komu chcete ukázat, že opravdové dobrodružství může člověk najít kdykoliv a kdekoliv? Inspiraci přináší nadšený cestovatel, fotograf a popularizátor vědy Petr Jan Juračka, který v letošním roce vydal novou knihu Ostrovy Atlantiku. Kniha je plná dechberoucích fotografií a také zábavných, mnohdy až neuvěřitelných příběhů, které Petr prožil na svých cestách po nejrůznějších ostrovech v Atlantickém oceánu. Vypravil se za vroucím vulkánem na Islandu, podnikl rodinnou výpravu na Azorské ostrovy nebo také dobrodružnou cestu při potápění s divokým delfínem. Pokud chcete někoho potěšit hezkou a originální knihou, která pobaví a zahřeje na duši současně, tak letošní knižní novinka Ostrovy Atlantiku bude skvělá volba. Knihu nehledejte v žádném knihkupectví, k dostání je pouze zde.

3. tip – ČAS

Dalším tipem můžete pomoci všem chronickým nestíhačům. Máte ve svém okolí někoho, kdo je pořád v jednom kole, ale ve výsledku nic nestíhá a nemá nic hotové? Znáte někoho, kdo často říká větu „NEMÁM ČAS“? Přesně pro tento typ lidí je vhodný nedatovaný FC diář. Nečekejte však jen obyčejný deník, kam si člověk píše své úkoly. FC diář je lepší vnímat jako nástroj pro každodenní duševní hygienu. Je to nástroj, který obdarovanému pomůže určit si zdravé priority a věnovat svou energii činnostem, které jsou opravdu důležité. Z FC diáře se stane parťák do života, který každý den připomíná, co je opravdu důležité a pomáhá udržovat zdravou mysl v jakékoliv době.

Když jsme pracovali na nové verzi FC diáře, inspirovali jsme se prací moderních psychologů, jako je například Martin Seligman, nebo zkušenostmi lidí, kterým se daří držet život pevně ve vlastních rukách. Obdarovaný bude hledat nové vášně, posilovat pozitivní myšlení a pečovat o zdroje vnitřní motivace. Pokud chcete vědět, jak se mu to podaří, můžete nahlédnout do diáře zde.

4. tip – PÉČE O VZTAH

Čtvrtým tipem je dárek, který jsem sám dostal k Vánocům od mé drahé polovičky minulý rok. Jedná se o inspirační karty s krásnými ilustracemi od Lucie Ernestové. Partnerské karty slouží jako jednoduchý nástroj, se kterým budete pečovat o vztah se svým partnerem. Inspirační karty On&Ona pomáhají ve vztahu k otevřené komunikaci a otevírají důležitá témata. Partnerské karty mohou být dobrým odrazovým můstkem k zajímavý rozhovorům. Můžete díky nim objevit témata, která je potřeba začít řešit a posilovat vzájemný vztah. Jak říká Petr Casanova, každý vztah je jako zahrada vyžadující péči, a pokud chcete se svým partnerem začít o vztah pečovat, Partnerské karty vám pomohou. Najdete je například zde. Podobným způsobem můžete také pečovat o vůbec nejdůležitější vztah v životě, tedy ten, který máte sami se sebou. S tím pomohou například karty Cesta k sobě. Karty ve výhodných sadách s knihami od Petra Casanovy pro nejrůznější životní situace získáte jen zde.

5. tip – ŽIVOT


Poslední tip, kterým za pár stovek přispějete k lepšímu životu osobě, na které Vám opravdu záleží, je horká knižní novinka. Kniha Opravdový život je našlapaná kniha pro osobní rozvoj. Je to kniha utvářená společně se čtenáři. Sedm autorů z řad zkušených a certifikovaných terapeutů, 306 stran a více než 100 000 hodin praktických zkušeností. To vše doplněné o praktickou mobilní aplikaci, která obdarovaného provede na cestě za lepším životem. Darováním knihy Opravdový život pomůžete obdarovanému vstávat každé ráno s radostí, zbavit se strachu a nejistoty, zjednodušit si život a stát se magnetem na příležitosti i správné lidi. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo potřebuje v životě trochu nakopnout a ukázat, že každý problém má nějaké řešení, tak je kniha Opravdový život skvělým dárkem, který to řekne za Vás. Více o knižní novince zjistíte zde

Top
Shopping Cart