3 kroky k odmilování

Dokážete se na pokyn zamilovat? Jistěže ne. Srdci neporučíte.

Tak jak se potom odmilovat? Nechat to jen na srdci?

Ale kdy se pustí? Kdy ta křeč v srdci poleví? Dá se srdci pomoci?

Když jsem psal Vánoční Speciál, neobvyklý dárek pod stromeček pro ty, kteří Štědrý večer prožijí možná sami, myslel jsem na to největší utrpení, jaké ve vztazích můžete prožít: Když to, co víte, je opačné než to, co cítíte. 

Když (dál) cítíte lásku k někomu, kdo ji (už) neopětuje. Ne proto, že by zemřel. Stále žije. A o to je to někdy těžší. Ačkoli žije, nevolí Vás. Volí život bez Vás. A Vám to může srdce utrhnout. Protože Vaše srdce patří jemu – ale jeho možná už někomu jinému.

Jak přestat dopisovat čárku tam, kde život už udělal tečku

Psychologie zná 3 stupně, jak se vyrovnat s něčím těžkým:

  1. Když Ti něco nevyhovuje, tak to zkus změnit.
  2. Když to nemůžeš změnit, tak to zkus přijmout jako fakt.
  3. Když to nemůžeš přijmout jako fakt, tak to nech plavat.

Uvedený problém ale nejde řešit žádným z těchto stupňů. Což neznamená, že nejde řešit vůbec.

Když mi bylo dvacet, právě kvůli tomuto problému, který obsáhl celou mou mysl, jsem stál na mostě a chtěl skočit (viz kniha o zvládnutí osamělosti Sami). Nevěděl jsem, že existuje jiné řešení. A že život již zanedlouho bude lepší, mnohem lepší, než si v té zatracující chvíli vůbec umím představit.

I proto vznikl Vánoční Speciál. Aby lidé nesoudili život podle přítomné fáze. Stejně jako nesoudí knihu podle jedné stránky, kterou právě čtou. Někdy má smysl dát příležitost příběhu. Jako má smysl dát šanci životu.

Při pravidelném středečním webináři se členy FC Kurz jsme dvě hodiny povídání věnovali různým odstínům vlastního strachu. Pochopitelně i toho, „co když už nikdy nebude líp“. Co když se nikdo milující neobjeví, co když nikdo nebude lepší než ten současný, co když mě čeká už život bez lásky. Každý týden na přání členů FC Kurz píšu speciální klubové články (zde je kompletní archiv). Kéž Vám tento pomůže pochopit psychologii „srdeční křeče“ a uvolnit ji. A to za použití prachobyčejného rozumu.

Pojďme si to objasnit jako při konzultaci krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům FC Klubu a FC Kurzu

Předplatit od 1,91 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart