Když člověk miluje, je pro něj přirozené důvěřovat. Otevřít se protějšku, svěřit mu sebe nebo své slabosti, doufat, že nezradí.

Zrada ale všechno mění. Nejen vztah, nejen otevřenost, ale také důvěru vůči tomu, kdo zradil, ba schopnost důvěřovat toho, kdo byl zrazen.

Ano, jste-li Vy tím, kdo byl zrazen, projdete dvěma obřími změnami: Už pro Vás není tak přirozené důvěřovat, a to jak tomu člověku, který zradil, tak jakémukoli člověku, jakémukoli vztahu. Vaše nabytá bolestná zkušenost totiž říká: Pozor! Už jednou jsi byl zrazen! Už jednou jsi doplatil na svou otevřenost a důvěru! Nestačila Ti ta bolest jednou? Chceš ji prožít znovu?

V knize Protože, zaměřené na zvládání velmi toxických životních zkušeností, mluvím o emocionální stopě Vaší emocionální paměti. S odstupem mnoha let si už nemusíte pamatovat všechny detaily té události. Ale nikdy nezapomenete TU EMOCI, ten pocit, který jste při zradě měli. TU EMOCI budete nenávidět, bude Vás budit ze snu, bude Vás varovat při každém pokusu o vztah – avšak teprve časem zjistíte, že Vám nechce ublížit a znepříjemnit život; ale naopak Vám pomoci už nikdy neprožít tutéž bolest. To však znamená správně ji POCHOPIT i UCHOPIT.

Nikomu už nevěřit? Ale proč?

Od členů úrovně FC Kurz, kteří nejenže mají přístup do uzavřené skupiny a mohou (i anonymně) sdílet své těžkosti, ale navštěvují i mé soukromé webináře, slýchám tolik odstínů STRACHŮ spojených se ztracenou důvěrou, že jsem se tomu rozhodl věnovat samostatné vydání FC Kurz Jak pokořit strach. S doporučeními psychologie, psychoterapie i psychoimunologie (aby se Váš strach nepromítal do zdraví). Tento FC Kurz je už teď dostupný zde (s členstvím FC Kurz získáte k samotnému magazínu celou škálu výhod včetně možnosti účasti na mých webinářích).

Nežijte v iluzi, že hlavním potrestaným je ten, kdo zradil. Nikdy ne. Nejvíce „pyká“ paradoxně ten, kdo byl zrazen. Jeho první pocit je už nikdy nikomu nevěřit. A druhý pocit je opačný – potřebuji lásku. A jak najít milujícího partnera, když ten, kdo měl milovat, zradil a jiný už příležitost nemá dostat? A tak právě zrazení lidé bývají nakonec sami. Ačkoli nikomu neublížili, měli srdce na dlani, byli otevření, důvěřovali, tedy měli ty nejlepší předpoklady pro správný vztah. Neměli jen správného partnera.

I proto vznikl FC Kurz Jak pokořit strach. Proč by právě milující lidé měli žít v osamělosti? Vždyť budou chybět jiným lidem, kteří hledají milující protějšky! Jak se tedy naučit pracovat se zradou ve své hlavě a naučit se znovu důvěřovat – těm, kteří si to zaslouží?

Pojďme si ukázat čtyři rekonstrukční procesy, které můžete zvládnout i sami, a to v dalším článku na přání členů FC Kurz.

Objasněme si celou problematiku krok za krokem:

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart