Jak při čekání na spřízněnou duši neztrácet sebevědomí

Přicházejí k Vám se zimou větší splíny? Pociťujete více stresu, pochybností, strachu? Vidíte na událostech spíše to černé?

Částečně to může být přírodou. Tma zabírá stále delší část dne a s tím se dlouží stíny i v lidské mysli. S omezenějším sluncem je méně energie, chladněji a obecně máme sklon schoulit se, zahřát, mít někoho. Osamělost se snáší hůř a přibývá úzkostí a depresí. To jsou fakta. Je třeba s tím počítat a připravit se. Je totiž lepší být připravený než potom překvapený.

Proto právě do této doby směřuji Jak pokořit strach, psaný kurz, spojený s pravidelnými středečními webináři, kde si povídáme neomezeně dlouho – dokud máte otázky. Ten včerejší trval dvě hodiny a na téma Jak pokořit strach ze vztahu. Minuli jste ho? Nebo nejste členy FC Kurz, takže nevyužíváte ani psané kurzy, ani mé webináře, ani mé konzultace? Pomohu Vám zde.

Faustův problém

Psychologie v tomto období hovoří o Faustově syndromu. Kdy by člověk téměř „upsal duši ďáblu“, jen aby už nebyl sám. Pociťujete ho? Trápí Vás, že nemáte vztah? Trápí Vás to tím víc, že děláte první poslední, abyste ho měli? Zkoušíte, důvěřujete, ale narážíte na nekompatibilní protějšky, kteří nevyhovují Vám, nebo Vy jim? Ztrácí se Vaše víra, že právě pro Vás vůbec nějaká spřízněná duše existuje? Máte strach, že už nikdo nebude mít rád Vás, potažmo Vaše děti?

Opačný extrém

Předně pozor na sebenaplňující předpověď (self-fulfilling prophecy), psychologický fenomén, který říká, že „očekávání budoucích událostí může vést člověka ke změně jednání tak, že se tyto události opravdu stanou, a to přesto, že na začátku tyto události byly naprosto nepravděpodobné“. Jinak řečeno: Přestanete-li věřit, že potkáte kompatibilní protějšek, nebudete ho už hledat, sklopíte hlavu, přestanete se zajímat o seznámení, o vztahy, nedáte už nikomu šanci, a tím se skutečně stane to, že už nepotkáte kompatibilní protějšek. Ne proto, že by nebyl. Ignorujete ho.

Jak to zvládnout

V psaném kurzu Jak pokořit strach vysvětluji, jak zvládnout stres, strach a úzkosti z pohledu psychologie, psychoterapie a psychoimunologie. Je Váš strach ze samoty spojen se strachem ze vztahu? Nejste rádi sami, ale současně se po špatných zkušenostech bojíte otevřít jinému člověku? Máte z minulosti až příliš zranění, a proto emocionálních stop, které potom ovlivňují Vaše sebevědomí, a máte strach, že se znovu stane to, co Vás zdrtilo už před časem? Nebo v důsledku toxického vztahu dokonce stále trpíte paušalizací, kdy Vám připadají „všichni lidé stejní“?

Co s tím můžete udělat, abyste dostali do zimní tmy více světla a zvýšili pravděpodobnost, že nejen potkáte spřízněnou duši, ale také ji neodmítnete kvůli vlastním černým vizím?

Pojďme si to objasnit v dalším článku na přání, adresovaném každému, kdo využívá můj archiv více než 5000 klubových článků.

Ukážu to na příkladu konkrétní členky a práci s ní. Vydejme se na tu cestu krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům FC Klubu a FC Kurzu

Předplatit od 1,91 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart