Jak řešit syndrom poškozeného zboží

Dáte do vztahu všechno, co umíte, a přece jste opuštěni, a ještě s pocitem, že nejste dostateční.

Jako byste se na začátku hrdě vyjímali na policích obchodu, ale později jste zákazníkem vráceni jako vadní.

Proto se hovoří o syndromu poškozeného zboží. Kdo šel do vztahu se sebevědomím, sebedůvěrou a láskou, odchází ze vztahu bez toho všeho. A nejhorší je, že přesvědčen o své nekvalitě.

V důsledku toho se začne vyhýbat dalším vztahům. Má svěšenou hlavu. Nevěří si. Bojí se. A tudíž si ani nemůže ověřit, jestli opravdu poškozeným zbožím je. Ve své hlavě už poškozeným zůstane.

I takový může být rozměr strachu, s jehož překonáním pomáhá můj psaný FC Kurz Jak pokořit strach. V pravidelném středečním webináři (kde hodinu až dvě hovořím s těmi, kdo potřebují osobně dovysvětlit nějakou pasáž Jak pokořit strach, a to i s ohledem na svůj vlastní příběh) padla otázka i na tento problém. Přidali se mnozí, že s tím potřebují pomoci. Vedle magazínu na přání, webináře na přání a osobních konzultací pro členy FC Kurz píšu také klubové články na přání (archiv všech je zde). Snad tedy pomůže i tento.

Psychologie zná deset zdrojů vzniku syndromu poškozeného zboží. Plynou z konkrétních situací ve vztazích. Popíšu Vám je a prosím, dávejte si na ně pozor!

Naučím Vás jedné technice, kterou pro život potřebujete zvládnout, abyste s tímto syndromem neodcházeli nejen z partnerských, ale i z rodinných nebo pracovních vztahů.

Kéž jsou pro Vás následující řádky branou do nového života, ve kterém si sebevědomí, sebedůvěru a lásku nedáte tak snadno vzít, stejně jako touhu zažít lepší vztah.

Pojďme si to tedy v tomto klubovém článku na přání objasnit bod za bodem:

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart