Jak se může spřízněná duše proměnit v karmického partnera

Věřili jste, že „tohle už je Vaše spřízněná duše“, a najednou se člověk fatálně proměnil?

Ničí Vás, ignoruje, opouští a z Vašeho štěstí se stalo neštěstí?

Ptáte se, jak se může člověk tolik změnit? 

Tak například Eva mi napsala: “Petře, potkala jsem spřízněnou duši, ALE dnes je z ní karmický partner. Tolik ran ve vztahu mi nikdo před ním neuštědřil za celý dosavadní život. Co mám dělat, abych v jeho osobě dostala zpátky tu spřízněnou duši?”

Děkuji za všechny Vaše zasílané dotazy, na které odpovídám buď mluveným slovem v aplikacích výše, nebo psaným slovem v knihách Řešidlo.

1. Kdo je spřízněná duše

Co máte dělat? První, co musíte, je uvědomit si, kdo je vlastně spřízněná duše. Jak zdůrazňuji v knize JáMy spřízněných duší, je to někdo, kdo nikdy neodejde. NIKDY! To znamená: Ani když se Vám nedaří. Ani když máte špatnou náladu. Ani když onemocníte. Ani když utrpíte vážný úraz. Ani když se ocitnete bez peněz.

Ve všech těchto i dalších případech u spřízněné duše platí nikoli PŘESTO, ale PRÁVĚ PROTO. Tedy: Spřízněná duše při Vás nezůstává PŘESTO, že jste na tom špatně, ale PRÁVĚ PROTO, že jste na tom špatně. Skutečná spřízněná duše se trápí, když Vám je špatně, a právě proto nedovolí, abyste na to špatné zůstali sami. Snaží se Vám pomoci, aby buď to špatné ustalo, anebo aby to špatné s Vámi sdílela. Sdílením se to špatné stává polovičním. (Jako když musím nést moc těžký kámen a Vy ho ihned vezmete se mnou. Pak jste moje spřízněné duše, protože mi ulehčujete. Těžkost samotného kamene není poloviční, kámen je pořád stejně těžký, ale díky Vám mi z hlediska váhy poloviční připadá.)

Spřízněná duše je někdo, komu na Vás bytostně záleží. Kdo je sám nešťastný, když Vy jste nešťastní, a kdo je sám šťastný, když Vy jste šťastní. A PRÁVĚ PROTO spřízněná duše přirozeně usiluje o Vaše štěstí – pak je totiž šťastná i ona.

2. Kdo je karmický partner

Karmický partner je přesný opak spřízněné duše. Jemu na Vás nezáleží, on je šťastný, když Vy jste nešťastní.

Je to někdo, kdo Vás zneužívá jako fackovacího panáka nebo panenku woo-doo, do které zapichuje svá zlá slova, své odsudky, své komplexy. Karmický partner bývá toxický člověk, se kterým je Vám samozřejmě zle, a problém je v tom, že fakt, že Vám je zle, jemu naopak dává energii.

Chápete ten rozdíl? Jestliže Vám klesá dobrá energie, spřízněná duše se Vám ji snaží rychle doplnit, zatímco karmický partner se Vám snaží rychle odčerpat ještě ten zbytek.

3. Buď jedno, nebo druhé, ale nikdy ne obojí

A toto je to druhé, co musíte udělat: Uvědomit si, že spřízněná duše a karmický partner jsou neslučitelné charaktery a způsoby myšlení. Z jednoho nemůže vzniknout druhý. Spřízněná duše se nemůže změnit v karmického partnera a karmický partner se nemůže změnit ve spřízněnou duši. Budiž, oba představují osudové známosti, ale liší se jako den a noc. Spřízněná duše nás učí, co v životě chtít; karmický partner nás učí, co v životě nechtít. První nám chce pomáhat, druhý ubližovat. První nám chce uzdravovat rány, druhý je způsobovat a prohlubovat.

Pokud tedy máte po svém boku toxického člověka, kterého v souladu s knihou JáMy spřízněných duší definujete jako karmického partnera, pak není a nikdy nemohl být Vaší spřízněnou duší. Ano, mohl se za ni zpočátku vydávat, například proto, aby se vlísal do Vaší přízně, do Vaší blízkosti, abyste se mu s ohledem na jeho předstírané úžasné chování otevřeli, abyste mu důvěřovali, abyste se mu plně odevzdali – a on Vám potom mohl tím spíše ublížit nebo Vás vydírat, protože Vás dokonale zná. To ale není spřízněná duše, to je manipulátor – někdo, kdo Vám vsugeruje, že „bez něj nemůžete být“, protože „nikdo Vás nemiloval tolik jako on“, ale jeho pozdější činy ukazují rozdíl mezi slovy a skutky, mezi falší a pravdou. Dojde Vám, že o pojmu láska nemá ani ponětí.

Pozor na vnitřní lži!

V knize JáMy spřízněných duší jsem ukazoval osudové situace, do kterých dvojice spřízněných duší nebo karmických partnerů nejčastěji padají, a to mimo jiné proto, aby poznaly, koho mají ve skutečnosti po svém boku. Důsledky karmických prověrek pak obsáhle probírám v knize L.E.Ž., která pojednává mimo jiné o problematice samolží, vnitřních lží, jež do nás vtlačil někdo druhý a my je v sobě rozvíjíme. Typicky: On je jediný, kdo mě má rád. Nesmím ho ztratit. Musím mu vyhovět v tom, co chce, aby neodešel/aby se vrátil. A přitom víme, že je to někdo, kdo nám ubližuje. Jak by nás mohl mít rád? My ho přece musíme nechat jít, jinak nás zničí. Jak by to pro nás mohla být ztráta? Přece když odejde někdo, kdo nám ubližuje, je to pro nás požehnání a zisk. Neboť s člověkem, který nás devastuje, je náš život horší, ne lepší…

I proto se mu říká karmický partner. Z psychologického pohledu je to velmi důležitý člověk, který nás učí novým zkušenostem, hlavně tomu, co už nikdy ve vztahu nechtít a nedovolit, co vždy odmítat. „Karmický“ je proto, že mění naši karmu, náš způsob uvažování a jednání. Učí nás říkat NE určitým osobám nebo jednáním. Učí nás postavit se za sebe a zvolat DOST, být raději sami než s někým, kdo nás systematicky ničí.

Ale taky nás tento vztah učí chápat, že ten, kdo nám ubližuje, se nemůže ZNOVU stát naší spřízněnou duší, protože takový člověk naší spřízněnou duší nikdy nebyl. On jen v naší mysli vyvolal představu, že spřízněnou duší je. A to může být důvod, proč se od něj emocionálně neumíme odpojit. A proč nám může ubližovat dál. Stačí, že věříme lži, že „spřízněná duše se může vrátit“.

Potřebujete pomoci?

  1. Obě zmíněné knihy JáMy spřízněných duší a L.E.Ž. najdete na této stránce.
  2. Konkrétně problematice manipulace se věnuje celý FC Kurz Jak čelit manipulaci, který najdete na této stránce.
  3. Webinář na téma vzdorování manipulaci je každou středu zdarma pro členy FC Kurz (přímá komunikace s autorem je automatickým bonusem k předplatnému magazínu).
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart