5 chyb, se kterými ihned přestaň, když Tě zklame člověk

Zklamal Vás člověk, kterému jste důvěřovali? Prožíváte šok z toho, jak “darebný” je, anebo jak “hloupí” jste Vy?

Požádám Vás: Zadržte! Nejprve si přečtěte následující doporučení – a pak případně znovu pokračujte v (sebe)osočování.

Povím Vám, k čemu to bude: Zkrátíte své trápení pro někoho, kdo se netrápí pro Vás. Jste pro? Nebo chcete zbytečně dlouho trpět?

Budu předpokládat, že to první.

Veškerá edice mých tištěných kurzů v poslední době pracuje s fenoménem zklamání. Kurzy o odpuštění, bezdůvodném ublížení či opuštění, průsaku zklamání do následné nedůvěry všem, karmě lhářů, vnitřním přenastavení z bolestných konců ve zdravější začátky, sebezvládání, porozumění svým emocím a aktivování intuice ve vztazích, vnitřním vyhoření vlivem sebeobětování se pro ty, kteří Vás nakonec obětují, uzdravení a zesílení vnitřního dítěte a nakonec o psychologické koruně – zvládání dopadů vztahů s manipulátory. Stačí vybrat a číst.

Přesto mi na dveře kanceláře klepou další lidé prosycení zklamáním. Jako včera.

  1. Žena, kterou těsně před porodem bez vysvětlení opustil partner. Chtěla tomu přijít na kloub, a hlavně ho mít zpátky. Prosila, ponižovala se, a když ho spatřila s jinou, už nechtěla dál žít. Chtěla s sebou “vzít” i nenarozené dítě. “Jak je možné, že ho už nechce, a ještě před rokem po něm tolik toužil? KOMU ho vlastně porodím? Sobě? Abych na všechno byla sama?” Neviděla světlo ani řešení.
  2. Kluk, který dal celé srdce ženě, v představě, že je ta pravá. Stála ho peníze, majetek, drahou hypotéku v této době, jen aby měla dům, o jakém snila. Od chvíle, co se v komunikaci odmlčela, tonul v naději: “Určitě se to vyjasní. Jsme pro sebe spřízněné duše!” Měl pravdu jen napůl. Vyjasnilo se to. Potkal ji v objetí s “jinou spřízněnou duší”. A ptal se mě, co je lepší: jed pod jazyk, lehnout si na koleje nebo pustit plyn?

Všechny mé tištěné kurzy vznikají proto, abyste ustáli rány, které mnohdy nemůžete ovlivnit. Přijdou a prověří Vás. Nezřídka Vás srazí na dno a obrátí do negativního rozpoložení tak, že už nevěříte, že se zvednete – někdy už o to rezignovaně ani nestojíte. “Nechte mě tu, na dně, umřít,” žvaníte akorát. Ale to nedovolím. Každý můj kurz stojí na podstatě psychologie, psychoterapie a psychoimunologie. Pokaždé ukazuji, že řešení není v druhých, ale ve Vás. Jen mi musíte dovolit Vám ho objasnit a provést Vás jeho zvládnutím. Chtít to je na Vás.

Předplatitelé mých tištěných kurzů mají automatický přístup do klubového prostředí, uzavřené skupiny, kde mohou i anonymně sdílet svá trápení i řešení s více než sedmi tisíci členy. Vedle konzultací (brzy se otevřou nové termíny) píšu každý týden články na Vaše přání, jako dnes, ve kterých Vám vždy připomínám základy zvládání konkrétních těžkostí tak, abyste si poradili sami, respektive abyste mohli pomoci svým blízkým, pokud se jim daný problém bude také někdy týkat.

Jak tedy začít poté, co Vaše vřelé očekávání skončilo mrazivým zklamáním? A co především NEdělat? Z čehož plyne: Co DĚLAT? Pokud jste členy klubového prostředí, pojďme si tuto problematiku objasnit bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům FC Klubu a FC Kurzu

Předplatit od 1,91 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart