Jak přestat dopisovat čárku tam, kde protějšek udělal tečku

Prosili jste se někdy o lásku?

Byli jste přesvědčeni, že jste spřízněnou duší pro druhého, který je zase spřízněnou duší pro Vás?

Váš vztah však kolaboval, až se rozpadl úplně – ale Vy umíněně věříte, že patříte k sobě?

Říká se tomu žít s iluzí. Nebo mít vztah s představou. Věřit v to, co se nepotkává s realitou.

V knize JáMy spřízněných duší vysvětluji, jak rozpoznat jeden z mnoha vztahů od vztahu spřízněného, pro nás stvořeného, a to přesto, že vztah může procházet momentálními těžkostmi. Ano, dva lidé se mohou potkat ve zdánlivě nesprávnou chvíli (oba být zadáni), avšak to ještě neznamená, že se nepotkali ve správný čas. Někdy právě jejich setkání pomůže odhodlat se k odchodu z nefunkčního vztahu. Jinými slovy: Nepotkat spřízněnou duši, nepodnikli bychom kroky směřující k našemu štěstí.

To však není případ vztahu s představou.

Když naděje škodí

Je to situace, kdy automaticky věříte tomu, že Vaší spřízněnou duší musí být ten, koho milujete. To ale nestačí. Ten, koho milujete, musí také milovat Vás. Ve vztahu s představou se jen domníváte, že Vás druhý miluje, nebo doufáte, že Vás milovat začne, a proto nejste ochotni se od něj odpojit – Vaše naděje, že se protějšek jako Vaše spřízněná duše jistě dříve nebo později projeví, Vám paradoxně škodí. Způsobuje Vaše trápení, protože to, v co doufáte, se každý další den nenaplňuje, ať se snažíte sebevíc.

Protože kdekdo v takové chvíli ztrácí sebevědomí, sebelásku, sebedůvěru, ba klesá na sebehodnotě, vytvořil jsem na Vaši žádost FC Kurz Cestou vnitřní síly, po kterém následuje další FC Kurz Jak čelit manipulaci. Ano, právě Vaše umíněnost „dělat čárku tam, kde už protějšek udělal tečku“, může zavinit, že zůstanete nešťastní a závislí dlouhodobě, a to na někom, kdo si s Vámi třeba i jen hraje. Jak si tedy uvědomit, že milujeme pouze představu o člověku, která ve skutečnosti neexistuje? Jak si přestat vyčítat to množství času, které jsme utopili v plané a naivní naději? Jak rozpoznat ten vztah, na který se vyplatí čekat, od toho, který nám jenom krade čas, a tím i náš život? Jak zastavit lavinu pochybností, že druhému „nejsme dost dobří“, tudíž možná nebudeme dost dobří nikomu?

Jelikož v uzavřené skupině žádáte o klubový článek na toto téma, rád Vám vyhovím. Ukažme si tedy, jak krok za krokem opustit představu a přemoci svůj vlastní mozek s jeho manýrou neodcházet, ačkoli ve vztahu už nic není, jen čekání a bolest:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům FC Klubu a FC Kurzu

Předplatit od 1,91 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]