Jedna jediná myšlenka, kterou noste pořád v hlavě

Máte pocit, že to krásné, za co byste životu mohli být vděčni, už BYLO a není?

Vybavujete si, že když to BYLO, tak jste si to naplno neužívali?

Litujete, že se to nevrátí, protože kdyby se to vrátilo, NYNÍ byste si to už naplno užili?

Možná jste na tom podobně jako Patrik, který mi napsal: „Petře, mám celoživotní problém s radostí. Neumím se radovat, respektive nedokážu to včas. To, že jsem dostal příležitost prožít něco krásného a mimořádného, si uvědomím až poté, co to odeznělo. Například to, jak krásně mi bylo na letošní čtrnáctidenní dovolené, mi došlo až onen čtrnáctý den při zpáteční cestě na letiště. Znamená to, že nezvládám jednu ze Čtyř prán štěstí, jak je popisujete ve své stejnojmenné knize: Neumím si vážit toho, co mám, ve chvíli, kdy to mám; vážím si toho, až když o to přicházím. Můžete mi poradit, jakým trikem si vážit toho, co mám, už když to prožívám?“

Štěstí v dočasnosti

Patrik dokazuje, že štěstí není nezbytně o tom, co se nám děje, ale v první řadě o tom, co si uvědomujeme. Kdo se toulá v čase, kdo lituje přítomnosti nebo se bojí budoucnosti, tomu se nepodaří zažít přítomnost, přičemž štěstí a radost je možné cítit pouze TEĎ, ne zpětně nebo dopředu. To, jak přemýšlíme TEĎ, rozhoduje o tom, jak se cítíme TEĎ.

A proto Vám podsunu jednu myšlenku, kterou si, prosím, připomínejte co nejvíce. Optimálně ji noste v hlavě pořád. Ať momentálně prožíváte něco krásného, nebo už ne tak krásného.

Ta myšlenka zní:

Každý moment, každá situace, které prožíváš, jsou jenom DOČASNÉ.

Pokud je Ti momentálně DOBŘE, ujisti si, že si to UŽÍVÁŠ a naplno to PŘIJÍMÁŠ.

Pokud Ti momentálně NENÍ tak dobře, uvědom si, že to NEPOTRVÁ navždy, tudíž že lepší momenty, lepší situace jsou už NA CESTĚ k Tobě.

To není myšlenka naděje. Takto je nastaven život jako takový.

I náš vlastní život. To, že ho optikou dočasnosti a změny nevnímáme a že se tím krásným, co bylo a už není, nebo tím méně krásným, co nebylo a už je, trápíme, není chyba života, ale chyba naše. Jinak řečeno: Pokud se trápíme tím krásným, co nás potkalo, je to stejná CHYBA, jako když se trápíme tím méně krásným, co přitom úspěšně překonáváme.

A z toho plyne:

Vychutnávej si ty chvíle, které jsou krásné. Protože nebudou napořád.

A nedej se odradit ani opačnými chvílemi, které nejsou tak krásné. Protože ani ony nebudou napořád.

  1. Knihu Čtyři prány štěstí, která dláždí cestu většího optimismu a radosti i v dnešní pesimistické a neradostné době, najdete tak jako všechny mé ostatní knihy zde.
  2. Bere Vám sílu a radost něčí manipulace? Tištěný FC Kurz Jak čelit manipulaci najdete tak jako všechny mé momentálně dostupné tištěné kurzy zde.
  3. Akční slevy na souborné knihy odpovědí na nejčastější otázky Řešidlo 1 a Řešidlo 2 najdete zde.
Top
Shopping Cart