Jak poznat správného člověka pro svůj život

Co potřebujete k tomu, abyste se přesvědčili, že tohle je SPRÁVNÝ ČLOVĚK PRO VÁS – skutečný přítel, skutečná spřízněná duše?

Je možné potkat potenciálně správného člověka v nesprávný okamžik? Někoho, s kým by Vám bylo dobře, ale on s Vámi momentálně být nemůže? Proč jste se tedy potkali, když spolu být nemůžete? Znamená to, že na sebe vzájemně máte zapomenout?

Knihu JáMy spřízněných duší jsem psal i proto, že mnoho lidí ukvapeně odepisuje vztah, který se narodil zdánlivě v nesprávné chvíli. Typickým příkladem jsou dvojplameny. Milujícího partnera, kterého sami po svém boku nemáte, najednou potkáte v situaci, kdy on sám je v komplikovaném vztahu a nemůže z něj jen tak odejít. Trápíte se Vy, trápí se on. Přitom se to stalo ve správnou chvíli. Nebýt tohoto vzájemného setkání, za prvé neuvěříte, že milující člověk pro Vás existuje, a za druhé on nikdy krok z nevyhovujícího vztahu neudělá – neměl by kvůli komu; ale teď najednou má. Ale o tom už v knize JáMy spřízněných duší, která ukazuje i další formy nesnadných vztahů, jež ve skutečnosti mají oběma pomoci.

Pozoruhodný dotaz mi k tomuto poslal Michal: „Petře, právě sedím před rozbaleným dárkem od jedné ženy, kterou vroucně miluji. Tou knihou jsou Vaše JáMy spřízněných duší. Přiložila mi k ní lístek: ‚Přečti si ji. Pochopíš, proč pro Tebe nejsem ta pravá.‘ A já se, Petře, Vaši knihu bojím otevřít, že ztratím poslední naději. Abyste to totiž, Petře, pochopil: Miluji ženu, která moje city neopětuje. Říká sice, že se jí líbím, ale nemiluje mě. Opravdu to musí být tak, že pro sebe nejsme ti správní?

Když miluješ někoho, komu se jen líbíš

Až, milý Michale, otevřete knihu JáMy spřízněných duší, zjistíte, že každému upřímně doporučuji, aby pečoval o lidi, které sám miluje, ALE JEŠTĚ VÍCE pečoval o lidi, kteří milují jeho. Vysvětlím ten rozdíl, a proč lidé, kteří nás milují, mohou být důležitější než ti, které milujeme my.

Když totiž milujeme člověka, kterému se jenom líbíme, ten od nás s vysokou pravděpodobností jednoho dne odejde k někomu, koho bude sám milovat. Proto také v této knize píšu: Nikdy neopouštěj někoho, kdo Tě miluje, pro někoho, komu se jenom líbíš, protože ten, komu se jenom líbíš, Tě jednoho dne opustí pro někoho, koho bude milovat.

Vám, Michale, ta žena nechce ublížit, ona Vás svými kroky chrání. A tím Vám dává najevo, že jí nejste lhostejný. A dobře ví proč. Protože ji milujete. Je to moudrá žena, která ví, že lidé, kteří nás milují, jsou vzácní. Lidí, kteří nás upřímně milují, nebývá mnoho, někdy je to jediný člověk v celém životě. A ona, pokud mou knihu četla, to ví. Ví, že Vás nemůže jen tak ztratit. Proto Vám darovala tuto knihu. A prosí Vás, abyste si ji přečetl – abyste pochopil něco, co prozatím nechápete. A já Vám to popíšu v kostce.

Jak se z “nepravého” stane pravý

Ona Vám, milý Michale, napsala: Nejsem pro Tebe ta pravá. A svým způsobem je to pravda. Teď pro Vás opravdu není ta pravá. Ale to všechno se může v následujících dnech změnit.

Prosím, nechte ji jít. Dovolte jí, ať si zkusí jiné vztahy. Vím, že Vás u těchto slov bolí srdce, ale já Vám objasním, proč je to důležité. Jsou totiž jenom dvě varianty:

  1. Když ji necháte jít, ona možná potká někoho, kdo ji bude milovat tak vroucně jako Vy, ale koho bude současně milovat i ona. A tak jí umožníte, aby byla šťastná, šťastnější než teď.
  2. Ale pokud skutečně četla tuto mou knihu, tuší, anebo se dozví, že život není ideální. Často totiž potkáte někoho, koho Vy milujete, ale on Vás ne – což je, Michale, teď Vás osobní případ –, anebo potkáte někoho, kdo miluje Vás, ale Vy jeho ne – což je, Michale, teď její osobní případ (neopětovaná láska ve vztahu s Vámi). 

Je ohromně důležité, aby poznala jednu z těchto variant. K tomu je potřeba, abyste jí dál čas. Čas, aby to mohla zažít.

Čas je, milý Michale, nejdůležitější komodita. Všechno v životě má svůj správný čas, a správný čas je nezávislý na lidském přání. Ani dítě nepočnete zrovna v den, kdy chcete. Ani ovocný stromek se nemusí uchytit hned v první chvíli, kdy potřebujete. Ale to je dobře. Tím větší hodnotu má potom počaté, potažmo narozené dítě. Tím více jsou lidé šťastní, jestliže se ovocný stromek kýženě uchytí, potažmo přinese první plody. Právě to je Váš i její příběh.

Ano, ona teď pro Vás není ta pravá, stejně jako Vy teď pro ni nejste ten pravý. Abyste jeden pro druhého byli ti praví, potřebuje uplynout nějaký čas a v něm naběhnout nové zkušenosti. Například její zkušenost s jinými muži. Možná zjistí, jak vzácné je v životě potkat vroucně milujícího muže. Pak si definitivně uvědomí a docení Vaši hodnotu, a teprve pak pro ni budete tím pravým. A teprve pak pro Vás ona bude tou pravou. Protože získá to, co jí prozatím chybí.

A tak se, můj milý Michale, té knihy nebojte. Otevřete JáMy spřízněných duší a čtěte. I Vy naberete nové poznání. A já upřímně doufám, že tuto mou knihu stačíte dočíst, než se Vám ta žena opětovně ozve. Už ne s tím, že pro ni nejste ten pravý, ale s tím, že pravý jste. Můj skromný odhad je, že se ozve, protože už nyní dává najevo, že jí na Vás záleží, že si uvědomuje, koho ve Vás potenciálně má – nicméně potřebuje ještě něco definitivně uzavřít a také abyste pochopil Vy ji.

Jak Vám mohu pomoci

  1. Nevíte, zda na milovaného člověka čekat, nebo se odpojit? Je spřízněnou duší, nebo jen karmickým partnerem, který nám dává cenné zkušenosti přes hořké zážitky? Přečtěte si knihu JáMy spřízněných duší.
  2. Máte jiný problém a hledáte jeho řešení? Nejčastější otázky jsou zodpovězené v souborných knihách Řešidlo 1 a Řešidlo 2.
Top
Shopping Cart