7 známostí skrytě toxických, které pak ve vztahu způsobí nejvíce bolesti

Jste sami a nechcete být? Hledáte spřízněnou duši na internetu? Vystavujete své fotky a věříte, že právě tak přitáhnete člověka, kterého bude zajímat Vaše nitro?

Už jedenáct let se potkávám se zlomenými lidmi, kteří na internetu najdou naopak velkou bolest. Nemluvím o prozření, že když ukazujete svůj sex-appeal, pak spíše magnetizujete lovce, krátkodobé známosti. Mluvím o setkání s protějšky, kteří opravdu vidí Vaše nitro. Ale v něm dobrou duši, hladové srdce, příliš hodného člověka, tedy vhodný terč pro své potřeby – především manipulaci, kompenzaci svých komplexů a slabošství.

Jak se tomu vyhnout? Jak je včas rozpoznat? Případně jak se z takových toxických zkušeností zotavit? Věnoval jsem tomu tři knihy: Cítit rozumem, myslet srdcem (o vztahové karmě), JáMy spřízněných duší (o rozdílu mezi karmickým a spřízněným vztahem) a Sami (o překonání osamělosti, a to i té, kterou zažijeme ve vztahu). Na Vaše přání se ale v dnešním klubovém článku budu věnovat sedmi specifickým podkategoriím. Chci, abyste jednak pochopili myšlení těchto protějšků, jednak si skok do vztahu s nimi zbytečně nevyčítali a brali je jako cennou zkušenost, a jednak abyste se naučili tyto protějšky identifikovat.

Ve vztazích s nimi nejde jen o bolest. Jde o vše, co ta bolest přinese. Ztráta sebevědomí je ještě tím lepším případem. V horším případě přestanete věřit nejen sobě, ale i dalším vztahům. Tedy si nedáte příležitost poznat někoho jiného, lepšího. Někoho, kdo by Vám pomohl změnit poslední vztahovou zkušenost a zbavit Vás strachu. Ten je obvykle výsledkem SAD, syndromu napadeného psa (Syndrom of Attacked Dog), kdy s bolestivým zraněním od jednoho člověka přestanete věřit lidem všem.

Kdo četl výše uvedené knihy Cítit rozumem, myslet srdcemJáMy spřízněných duší nebo Sami, ten ví, jak nenávidím emoční kanibalizaci, parazitování toxických lidí na těch, kdo přicházejí do seznamovacího procesu se srdcem na dlani a připraveni budovat dlouhodobý vztah. Zde si však uvědomí, že jen chtít nestačí. Potřebujete k tomu mít i SPRÁVNÝ protějšek. Zatímco ten nesprávný může změnit jak Vaše srdce, tak Vaši ochotu budovat jakýkoli vztah. Jak píšu v knize Sami, pochopíte totiž, že být sami je vlastně lepší než s někým, kdo Vás ničí. A právě proto těchto sedm toxických typů ovlivňuje vysoký nárůst singles, těch, kteří raději zůstávají už jen sami.

Mnohé z následujících pojmů uslyšíte poprvé. Nicméně zkušenost s nimi už mít můžete. Zejména v internetovém prostředí si dávejte pozor na těchto sedm toxických psychologických jevů, které si objasníme jeden po druhém:

(Petr Casanova je autorem už pěti tisíc klubových článků na požádání členů FC Klubu. Pro vstup do klubového prostředí se přihlaste nebo registrujte.)

Pokračování článku je k dispozici pouze členům FC Klubu a FC Kurzu

Předplatit od 1,91 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]