Večer s Petrem – video pro nejtěžší chvíle

Jednou za čas přijde chvíle, které se v angličtině říká “mess”.

Našinec by řekl, že se ocitneme “ve s*ačkách”.

Jsme na dně a zdánlivě nic nepomáhá. Když nám totiž okolí radí “žij přítomností”, pak právě přítomnost je ta nejtěžší. V přítomnosti prociťujeme nesnesitelný pocit, daný vlastním selháním, které nelze v čase vrátit a opravit, nebo něčím ublížením, které může mít různé podoby (zrady, falše, lži, pomluvy, odmítnutí, opuštění), nebo okolností, kterou nemůžeme ovlivnit (něčí smrt, diagnostikovaná vážná nemoc, moment naprostého neštěstí). Ne, žít přítomností v té chvíli nelze, protože v přítomnosti živoříme.

A problém je, že z té reality nelze ani utéct. Vysmeknout se do jiného času – minulosti, která ve vzpomínkách bolí o to víc. Nic netíží tolik jako myšlenky na období štěstí v období neštěstí – připomínat si, jak jsme spolu byli šťastní, spokojení, zamilovaní, když nyní jsme rozděleni; oživovat si, jak nám bylo dobře s někým blízkým, kdo nyní definitivně odešel; vybavovat si dávný úspěch, když nyní jsme rozbití naprostým neúspěchem… A nejde utéct ani do budoucnosti – jakékoli představy pozitivní změny toho, co nyní prožíváme, se zdají nevěrohodné, ba nemožné.

Jak se tedy ze dna dostat?

Mám pro Vás pomoc. Video pro tyto okamžiky, které má téměř tři hodiny. Jde o záznam mé přednášky z profesní konference s odpověďmi na nespočet otázek publika.

Jak přemýšlet v konkrétních předestřených situacích tak, abychom se zbytečně neoslabovali, nepoškozovali, neobírali o životadárnou energii? Pojďme si to objasnit mluveným slovem situaci po situaci:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart