5 důvodů, proč milovaní lidé až časem zjistí, že neměli odejít

Mám zůstat, nebo odejít?

Dilema, jež lidé, které milujeme, někdy řeší, aniž o tom víme.

Usmívají se na nás, dál hovoří o lásce, ale přitom si v hlavě hýčkají pochybnost, zda by pro ně nebyl někdo jiný vhodnější. A když se pak upnou na někoho neokoukaného, který jim přinese kýženou změnu, mohou vnitřně zvolat: To je ten, na kterého jsem tak dlouho čekal. Vedle jeho nové energie a přitažlivosti viditelně bledne náš stereotyp a okoukanost.

Náš protějšek znovu cítí to, co ho dříve dělalo šťastným. Zamilovanost. To, co s námi už pominulo. A to mu přidá na argumentu: My už pro něj nejsme stvoření, zatímco ten druhý ano – “Srdce mi to říká!”

Lež a pravda, která se objeví až po čase

Je to jedna z nejtěžších lží, kterou se také zabývám ve své nové knize L.E.Ž. Je to totiž lež, která může náš protějšek, jenž od nás odejde, po čase velmi mrzet. Problém je, že minulost už nevrátí. A po našem boku už může být obsazeno, může tam být někdo úplně jiný, a upřímně, i lepší. Protože si nás váží už ve chvíli, kdy je s námi, ne až poté, co o nás přijde.

Jak je možné, že ti, kteří s tak černo-bílým viděním a jasným odhodláním od nás odešli, po čase svůj názor mění a chtějí se i vrátit? To je jeden z nejčastějších dotazů, jaké mi kladete v uzavřené skupině – v prostředí, které jsem založil právě proto, abyste na svou osamělost nezůstávali sami. Nezřídka se přitom v tomto směru ptáte, jak povzbudit své děti, které čerstvě přišly o svůj první vážný vztah. Jak jim dát víru, že všechno v životě není ztraceno, jestliže ony si ztraceně připadají? V mé nové knize L.E.Ž. se tím zabývá devátá kapitola Samolži.

Pokud snad stojíte na druhé straně a patříte k těm, kdo nyní nosí ve své hlavě dilema zůstat, nebo odejít od Vašeho partnera, následující řádky Vám mohou pomoci NEudělat chybu, které byste později mohli nevratně litovat. A pokud patříte k těm, kdo jsou opouštěni nebo již byli opuštěni, byť máte čisté svědomí a pro vztah jste dělali maximum, následující řádky Vám mohou pomoci uklidnit se. Věci totiž mohou jít přesně tak, jak jít mají.

Pojďme si to z hlediska psychologie objasnit v dalším mém klubovém článku pro členy uzavřené skupiny:

(Ke členství FC Premium patří automatický přístup nejen do uzavřené skupiny a ke klubovým článkům či klubovým vysíláním, ale také pravidelné zasílání nových tištěných kurzů každé dva měsíce.)

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart