8 způsobů, jak uvolnit stres do 5 minut, které zvládne i malé dítě

Opouští mě partner; samotu nezvládnu; čím jsem starší, tím pravděpodobnější je, že už nepotkám nikoho, kdo by o mě stál…

Kolektiv mě odmítá; šéf si na mě zasedl; jestli přijdu o práci, jak zabezpečím své dítě?

Zradil mě nejbližší člověk; vyhrožuje mi, že něco citlivého vypustí do světa; bojím se, pochybuji o sobě, přestávám si věřit…

Nekonečně rozmanitým množstvím Vašich příběhů, které mi svěřujete, lze opsat ten jeden stísňující pocit – ohrožení. Kdykoli se cítíte ohrožení, vyvoláváte sami sobě stres. Ten Vás má zachránit před ohrožujícím subjektem – nutí Vás utíkat, útočit, schovat se. Jednat více pudově a emotivně než rozumově. Vytváří ve Vás dojem, že jde o život. A tomu odpovídá i reakce organismu. Nespavost, zrychlený dech, zvýšený krevní tlak, bušící srdce, napjaté svaly, vyplavované stresové hormony. Ačkoli o život vůbec jít nemusí.

Čtyři již téměř vyprodaná červnová Setkání, jediná letošní příležitost osobně se nejen potkat, ale i pobavit o Vašich vleklých trápeních a najít cestu z nich tváří v tvář mezi čtyřma či šesti očima (vezmete-li s sebou i partner, dítě, rodiče nebo známého, na jehož vyřešeném problému Vám záleží), začínají již tuto neděli 5. června v Ostravě. Dopředu mě obesíláte se svými těžkostmi, abych věděl, co se mnou chcete řešit. Stres, respektive jeho zničující dopady v případě ztrát či opuštění, je velkým častým tématem Vaší korespondence. I proto mu budu věnovat tento klubový článek – určený všem, kteří si potřebují pomoci ihned a i bez mé přítomnosti kdykoli v průběhu života. Stačí jen obyčejně uvolnit stres. Jak?

Když jsem v nedělním živém vysílání Jak překonat odmítnutí (záznam je ke zhlédnutí stále zde) vyprávěl příběh mladého čtenáře, který si chtěl v důsledku intenzivního stresového zážitku vzít život, vysvětlil jsem, jak jsem s ním pracoval mentálně. Aby však s člověkem, ochromeným pocitem osobního ohrožení, bylo možné vůbec pracovat mentálně, a to hlavně tehdy, když racionálně prakticky nespolupracuje, hodí se využít jednoduchou práci s tělem. Ti členové uzavřené skupiny, kteří odebírají moje tištěné kurzy, najdou v novém vydání Cestou vnitřní síly, několik tělesných technik, které účinně pomáhají setřást trému, nervozitu, přecitlivělost a naopak rozproudit odhodlání, motivaci, sebedůvěru (více o Cestě vnitřní síly zde).

Co je ale možné udělat ve chvíli, kdy nás až příliš ovládá stres? Jak ho opětovně uvolnit, ať ve spolupráci s jinými lidmi, nebo i zcela o samotě?

Pojďme si to ukázat na osmi jednoduchých metodách, které zvládne i malé dítě. Učiňte z chronického stresování se minulost:

(Nejste členem uzavřené skupiny a chcete být? Členství získáte zde. A s ním i pravidelně zasílané tištěné kurzy nebo možnost až 50% slevy na Setkání.)

 

Pokračování článku je k dispozici pouze členům FC Klubu a FC Kurzu

Předplatit od 1,91 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]