Proč píšeš jiné, když mě to bolí aneb Co už nevěra je a co ještě není?

“Krásné ranko,” popřál jí, sotva se probudil.

“Jaký máš den? Myslím na Tebe,” připomínal svůj zájem v průběhu dne.

“Sladké sny. Pusu na dobrou noc,” nezapomněl dodat, ještě než usnul.

Ideální partner, řekli byste.

Problém byl v tom, že uvedené věty nesměřovaly k jeho partnerce.

Ta naopak žádnou z těchto přesladkých vět od něj neslyšela ani nečetla, i když žila přímo vedle něj.

Příjemcem všech těch zpráv, opatřených srdíčky, totiž byla…

“Jenom kamarádka,” definoval ji. “Nic mezi námi není,” hájil se. “O nic přece nejde!” bagatelizoval to.

Aby nakonec zpřísnil pohled, a ještě to obrátil proti partnerce: “Copak nemohu mít žádné kamarády ani kamarádky? To jsem ve vztahu jako ve vězení?”

Jeden z příběhů, které mi svěřujete v uzavřené skupině – prostředí, které jsem založil proto, abyste mohli sdílet své těžkosti i anonymně (přístup do skupiny, a tím i ke klubovým článkům a klubovým živým vysíláním získáte snadnou registrací zde.) I uvedený pár věřil, že jeho spor, co muž ještě smí a co už ne, rozseknou přátelé. Kupodivu, ani oni neměli jednotný názor. Je psaní jiné ženě nevěra, nebo není? Má se s ním ona rozejít, nebo nemá? Má on ustoupit, nebo nemá? A jak je vůbec možné, že ti dva se dohadují o tom, co nevěra je, a co není, když je to z pohledu každého z nich tak jasné?

Když mi oba napsali, po jediném setkání byl veškerý spor vyřešen. Psychologie je jednoduchá, ale je potřeba, aby jí oba chtěli porozumět.

Máte i ve svém vztahu stejný problém anebo v jiné záležitosti natolik rozdílné názory, že by tato pro jednoho malichernost, pro druhého zásadní věc mohla rozbít celý váš vztah? Nevíte, jak najít při fatálním rozporu oboustranně pochopitelné řešení?

Pokud jste nečetli mou knihu JáMy spřízněných duší, případně Vás zaujal středeční případ Proč má milenku, a přitom neodchází, pojďme si to objasnit krok za krokem na tomto konkrétním případě:

(Se získáním členství FC Premium získáte automaticky přístup jak do uzavřené skupiny, tak ke klubovým článkům, ale navíc Vám každé dva měsíce přijde do schránky nový tištěný kurz.)

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart