Jak se přestat trápit pro někoho, kdo se netrápí pro nás

Požár jako požár, řeknete si.

V lásce je však nebetyčný rozdíl mezi situací, kdy nás odmítne někdo nový, a kdy nás odmítne někdo, s kým jsme spojili dlouhou minulost.

Vysvětlit zamilovanému či milujícímu srdci “Ten druhý Tvé city neopětuje” je rozhodně snazší u nového člověka než toho, na kterého jsme si už zvykli. A to dokonce i v případě, kdy ten starý, dlouhodobý nám začne ubližovat. Ani tehdy se neumíme vztahu dost dobře vzdát a odmilovat.

Když jsem vytvářel tištěný kurz Jak nevyhořet, přišlo mi logické, že uhasit počínající zamilovanost, teprve se “rozvíjející požár”, je mnohem snazší než zadusit už obří šlehající a spalující plameny. V tom případě ztěžují sebezáchrannou práci i bolestné otázky typu: PROČ to nevyšlo? CO jsme zkazili? 

U mladého vztahu, který ani nedostal šanci se pořádně projevit, se vždy můžeme utěšit tvrzeními, že “chyba není v nás”, že “druhý nás jen dostatečně nepoznal” a “kdyby nás poznal, určitě by se do nás zamiloval”, tudíž “on je ten hloupý”. Ale jak argumentovat poté, co nás protějšek DOSTATEČNĚ ZNAL, a přesto být s námi dál odmítl? Je snadné, s vyhasnutím lásky zvenčí, zadusit lásku i uvnitř sebe. Začít sebou pohrdat, podceňovat se, zpochybňovat se nebo dokonce se bát dalších vztahů s odůvodněním “Co když po čase dopadnou stejně katastrofálně?”

V uzavřené skupině, kde můžete i anonymně sdílet a dostávat odpovědi na své problémy, se často ptáte: Jak se odmilovat? Dá se srdci pomoci? A jak dlouho to ještě může trvat?

Pokud se už dlouho trápíte pro někoho, kdo se už dlouho netrápí pro Vás, ukážu Vám, jak fatálně se mýlíte, pokud propadáte přesvědčení, že Vás už nic dobrého nečeká, že za nic nestojíte a že ten jediný, s kým můžeme být v životě šťastní, je zrovna ten, kdo s Vámi už být nechce.

Jak pracovat se svým rozumem i srdcem, to si pojďme objasnit v dalším klubovém článku krok za krokem:

(S členstvím FC Premium se automaticky stáváte jak členy uzavřené skupiny, tak odběrateli tištěných magazínů/kurzů každé dva měsíce.)

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart