Jak změnit kalnou minulost, kterou nám druzí předhazují

Máte za sebou nějakou těžkost, která Vás i ve své době zlomila? Dluh, který jste museli splácet? Chybu, kterou jste museli odpykat? Přešlap, který není možné vrátit?

A ve Vaší blízkosti jsou lidé, kteří Vám to připomínají jako VÁŠ NEDOSTATEK?

Jsou odvážní. Už proto, že síla člověka je přímo úměrná zátěži, kterou je schopen zvládat. Proto nelze potkat silného člověka se snadnou minulostí. Člověk se totiž nerodí jako silná bytost. Naopak je velmi slabý, bez podpory nedokáže nic. Těžkostmi, na které je sám, se však učí sílit. Tedy: Nakonec zjistí, že těžkosti, na které zůstal sám, ho učinily tím silným člověkem, jakým posléze je.

A jednou z těžkostí, které člověk může v životě potkat, jsou lidé, kteří Vám předhazují minulost.

Dělají to přesto, že ji nemůžete vrátit ani opravit. A možná to dělají PRÁVĚ PROTO, že ji nemůžete změnit. Pro ně je to příležitost, jak Vás mohou kdykoli ponížit nebo zlomit. Jenže to se jim podaří jedině tehdy, pokud jim to dovolíte.

V mém nedělním živém vysílání Jak silní lidé slábnou jste mohli zaslechnout větu: Pomoc, která nepřišla, Vás učinila silnějším. Protože Vám dala schopnost zvládnout danou výzvu i tak. Ne proto, že byste chtěli, ale proto, že jste museli. Museli jste najít cestu. A právě proto se mohou kolem Vás objevit lidé, kterým tato Vaše schopnost velmi vadí.

Oni ji totiž v sobě mít nemusejí. Je může provokovat to, čeho jste dokázali. Je může štvát právě ta minulost, kterou dokážete snést. A kterou by oni snést nedokázali.

A proto ve svém novém magazínu, věnovaném tématu Jak vypnout negativní myšlení, zdůrazňuji: Někteří lidé na Vás budou hledat to špatné jen proto, že na Vás neunesou to dobré. Ostatně v uzavřené skupině, založené mimo jiné právě pro čtenáře mého magazínu, kteří na sobě chtějí pracovat a sdílet i anonymně své těžkosti, tyto černé zkušenosti často popisujete. Kéž Vám tedy, vedle Vámi vyžádaného magazínu Jak vypnout negativní myšlení, pomůže tento klubový článek s jednoduchými psychologickými pomůckami do časů, v nichž se Vás pokusí někdo zvenčí znovu oslabit.

Pojďme si je popsat jednu po druhé:

Pro další čtení se, vážení členové uzavřené skupiny, přihlaste. V případě technických potíží s přihlášením, prosím, pište mail na [email protected].

Pokud nejste členem uzavřené skupiny a chcete být, registrujte se výběrem členství zde. Získáte tak přístup k více než 5000 klubových článků přímo v archivu, do uzavřené skupiny, ke klubovým živým vysíláním (a jejich archivu) přímo na stránkách skupiny a případně také k pravidelnému zasílání tištěného magazínu FC Premium.

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart