Proč silní lidé přitahují komplikované vztahy

Život se s Vámi spíše nemazlí?

Klade přes Vás překážky, které se s větším, či menším úspěchem, ale rozhodně s úsilím, snažíte zvládat, čelit jim, jít pořád dál, ačkoli to není snadné?

Pokoušíte se dál tvořit vztahy, i když Vám často přinášejí bolest a zklamání – zkrátka pokoušíte se s těžkostmi nějak vypořádat, unést je, ustát je?

Pak nemůžete být slabí lidé. Slabí jsou ti, kteří těžkosti neunesou. Ani se o to nesnaží. Rezignovali na posilovnu života. Zato silní jsou ti, kteří těžkosti, ty činky, zkoušejí nějak vzepřít. Není důležité, zda se jim to daří, ale zda se o to snaží – zda nerezignují.

Možná o své síle pochybujete. To hlavně tehdy, když Vám život dává opravdu zabrat. Když před Vás staví náročné výzvy příliš často nebo opakovaně. Jako byste museli vzpírat činky v posilovně donekonečna. Nejde to. Člověk má své limity. Ale to ještě neznamená, že je slabý.

V uzavřené skupině, kterou jsem založil pro všechny, kdo chtějí i anonymně sdílet své těžkosti a nacházet cestu jejich zvládání, mi často kladete otázky jako: Proč zažíváme těžké vztahy? Proč se v našem životě opakují? Proč přišlo další zklamání? Proč ten, pro koho jsme se obětovali, nás naopak obětoval? Proč ten jediný, kdo může ukončit naši bolest, zůstává naopak tím, kdo nám ji nadále způsobuje? Proč si nás druzí neváží, nevidí naši hodnotu, opouštějí nás, když jsme schopni pro vztah překonat téměř jakoukoli těžkost?

Zkrátka: Už jste poznali, že silní lidé přitahují komplikované vztahy? Ptáte se proč a jak se s tím naučit pracovat, jak i tuto těžkost, tuto činku, vzepřít?

Povím Vám něco víc o psychologii přitažlivosti silných lidí. O prověrkách, které jim život přináší, a jejich smyslu. O důležitosti vnímání sebe sama a práci se vztahovými těžkostmi. Ale hlavně o třech typech vztahů, které můžete znát i z mé knihy o vztahové karmě Cítit rozumem, myslet srdcem, které nás mohou změnit, a rozhodně ne k horšímu, pokud je vezmeme za správný konec.

Ale pojďme si to objasnit bod za bodem:

Jste členem uzavřené skupiny? Pro další čtení se stačí přihlásit. (Nedaří se Vám přihlásit? Napište nám na [email protected]).

Ještě nejste členem uzavřené skupiny? Pro další čtení si stačí vybrat členství zde. (Získáte přístup k více než 5000 klubových článků, jakož i do prostředí uzavřené skupiny s možností i anonymního sdílení svých problémů, sledování klubových živých vysílání a případně do poradny a k pravidelnému zasílání magazínu každé dva měsíce až do schránky.)

Zbývá vám ještě 90 % článku

Pokračování článku je k dispozici pouze předplatitelům FC Klub a FC Kurz

  • Přístup k uzamčenému obsahu na webu FirstClass.cz
  • Přístup k digitálnímu archivu publikací FC Kurz a FC Workshop
  • Digitální verze aktuální vydání FC Kurz
  • Slevy 50% na setkání s Petrem Casanovou
  • Archiv více než 5.000 článků na téma osobního rozvoje
Předplatit od 59 Kč/měsíc
Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart