7 situací, kdy i milující lidé odcházejí aneb Když je bolesti příliš

Mnoho lidí žije v osudovém omylu, že kdo miluje, ten neodejde.

Jenže člověk je schopen odejít, i když miluje.

Odchází ne proto, že by druhého nemiloval, ale že bolesti, kterou od druhého přijímá, je už příliš – že už jí nesnesitelně. Co je nesnesitelné, to už déle nejde snést.

Proto ve svých knihách varuji: Všímejte si nejen toho, jak moc Vás protějšek miluje. Ale také, kolik má v sobě negativní energie, jak velkému objemu bolesti čelí, aniž si to možná uvědomujete.

V uzavřené skupině, prostředí určeném i pro anonymní sdílení Vašich těžkostí, často dostávám otázky plné “překvapení”. On/ona ode mě odchází a “já si nejsem ničeho špatného vědom”. Co když ale protějšek svou bolest už dlouhodobě dával najevo? Co když jsme to byli my, kdo podcenil jeho slova nebo naopak mlčení? Jestliže jsme si “ničeho nevšimli”, nesvědčí to víc o naší nevšímavosti, neschopnosti vcítit se, vnímat i to, co není řečeno? Do jaké míry opravdu jsme s protějškem NA STEJNÉ VLNĚ? Do jaké míry žijeme SPOLU, a do jaké jen VEDLE SEBE? Skutečně VÍME, co ho trápí, tíží, bolí? Nebo si jen MYSLÍME, že to víme; anebo si dokonce myslíme, že ho netrápí, netíží, nebolí VŮBEC NIC?

Celou jednu knihu 250 zákonů lásky jsem věnoval všemu, co odlišuje zdravé a dlouhodobé vztahy od těch “instantních”, tedy rychlorozpustných. Stále častěji se mě ptáte, čeho si hlavně všímat, když vztah začne napadat stereotyp, zvyk, vnitřní pocit, že co vydrželo doposud, vydrží už napořád. Jak nedoplatit na mylný dojem, že vztah poběží samospádem. Protože těch případů pozdní lítosti je v uzavřené skupině už příliš, připravil jsem přehled sedmi signálů, které nejde přehlédnout, lze je pouze ignorovat. A lhostejnost ve vztahu patří k těm nejbolestnějším impulzům k odchodu.

Pojďme si tedy těch sedm signálů představit a probrat jeden po druhém:

Pro další čtení se, vážení členové uzavřené skupiny, přihlaste. V případě technických potíží s přihlášením, prosím, pište mail na [email protected].

Pokud nejste členem uzavřené skupiny a chcete být, registrujte se výběrem členství zde. A užívejte si, vedle pravidelného odběru magazínu, také klubová živá vysílání přímo na stránkách skupiny a více než 5000 klubových článků přímo v archivu.

Pokračování článku je k dispozici pouze členům FC Klubu a FC Kurzu

Předplatit od 1,91 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart