5 srdečních háčků, které brání uzavřít minulost

Cítíte v předvánočním období emocionální odtažitost partnera? Není po Vašem boku ve své kůži, je duchem jinde nebo i naznačuje, že společný Štědrý den není tak jistý?

Nebo Vás již dokonce vystavil šoku, kdy přiznal, že na Vánoce nebude s Vámi?

Anebo se už déle těžko smiřujete s odchodem milovaného protějšku a vidinou prvních svátků prožitých bez něj?

Než učiníte předčasně negativní závěr, zadržte, prosím. Přečtěte si pozorně následující řádky. I když se Vás totiž týká obsah článku Proč lidé na Vánoce roztínají polovičaté vztahy, ještě to neznamená, že sami zůstanete – že se milovaný protějšek nevrátí.

Knihu JáMy spřízněných duší jsem psal pro všechny, kteří mají pocit, že ztratili svůj nejlepší možný protějšek. Navazující knihu Sami aby předčasně nepanikařili. Aby si uvědomili, jak cenné může být dočasné období samoty. I jak může pomoci následnému vztahu, který přijde.

Máte strach, že ten, kdo odešel, se už nevrátí? A slyšeli jste, že ten, kdo opravdu miluje, se nevrací proto, že ve skutečnosti neodchází? Fyzicky snad ano, emocionálně ale ne. I kdyby chtěl, i kdyby z jakéhokoli důvodu toužil se od nás emocionálně odpojit, není toho tak lehce schopen za pěti situací, které pojmenovala psychologie. Jde o pět vkladů, které jsme do vztahu možná zainvestovali během jeho trvání. A po fyzickém rozpadu vztahu tyto vklady začínají působit. Na srdce toho, kdo odešel.

Psychologie jim říká srdeční háčky. Účinkují totiž jako rybářské háčky, zaseknuté do úlovků. Ryba možná může dýchat, ale je již omezená v pohybu. Nemůže se tak docela vzdálit od prutu, protože ji „něco drží“ pořád nablízku. Ve vztazích se tak přezdívá důvodům pro srdce, proč nemůže zapomenout – proč současně nemůže tak dobře vytvářet nové vztahy a uzavřít minulost.

Zajímají Vás? Chcete si ověřit, že jste právě takovýto háček zasekli do partnerova srdce před jeho odchodem? Nebo máte funkční vztah, ale chcete předejít partnerově odchodu, jakkoli se v této chvíli zdá nepravděpodobný?

Pojďme si jednotlivé háčky a jejich sílu představit jeden po druhém:

Jste členem uzavřené skupiny? Pro další čtení se stačí přihlásit. V případě problému s přihlášením pište na [email protected].

Nejste členem a chcete jím být? Stačí se registrovat k členství FC Klub zde.

POZOR: Předplatitelé mého magazínu mají automatický přístup do uzavřené skupiny, tedy i ke klubovým článkům a klubovým vysíláním uvnitř skupiny. Tudíž: Zaujal-li Vás například nový magazín Emoce versus rozum: Cestou intuice, zvolte rovnou členství FC Premium a můžete volně číst více než 5000 článků.

Pokračování článku je k dispozici pouze členům FC Klubu a FC Kurzu

Předplatit od 1,91 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]