Jak ustát, že ex-partner v novém vztahu dělá to, co s námi odmítal

Ten pohled udivuje. Ale také bolí.

Našemu ex-partnerovi totiž ve vztahu s námi bylo NĚCO velmi zatěžko.

A právě to NĚCO ve svém novém vztahu dělá naprosto samozřejmě.

Jako by šlo o někoho jiného. Nebo jako by rozhodující roli hrála osoba jeho protějšku: Co s námi dělat vůbec nechtěl, ačkoli jsme si to tolik přáli, to teď s novým protějškem dělá s úsměvem a hojně.

HODNÝ rodič. PEČLIVÝ partner. AKTIVNÍ sportovec. Bože, je to opravdu ON?

Jen si to představte: Ve vztahu s ním jste vystříleli všechen prach z knihy Spolu. Zkusili jste všechny doporučené strategie, abyste váš vztah zachránili. Ale Váš partner klidně vztah obětoval. Aby následně v jiném vztahu právě to, co s Vámi odmítal, dělat začal.

Není to „na palici“?

Ne, není. Psychologie má pro tento jev svůj označení a já Vám ho vysvětlím. Ozřejmím Vám také, jak ustát tři bolesti, které v té chvíli naprosto přirozeně cítíme. A jsou to:

  1. Bolest kvůli času, který jsme ztratili marnou snahou motivovat ho k pozitivní změně.
  2. Bolest kvůli sebevědomí, které při pohledu na proměněného partnera klesá, protože se nutně ptáme: To jsme MY byli tak prašiví, že jsme mu za změnu nestáli? Nebo jsme MY tak hloupí, že jsme na to neuměli jít ze správné strany? Jak je možné, že NĚKOMU JINÉMU náš ex-partner hned vyhověl?
  3. Bolest kvůli propásnutému štěstí, které „patří nám“ – ano, „my si ex-partnera zasloužíme, my jsme do něj investovali tolik času a energie“ (a takové zkratkovité konstrukce) + s tím související posměšná šuškanda v našem okolí, jak jsme nejspíš „neschopní“, „odpudiví“, „zaslouženě odkopnutí“.

Patříte k lidem, kteří trápí pohled na SPOKOJENĚJŠÍ ex-partnerův nový vztah? Nechápete, proč Vám nedával to, co nyní dává jiným? Proč mu jeho vlastní děti nestály za takovou pozornost, jakou nyní věnuje dětem „cizím“? Nedaří se Vám vinou sebeobviňujících a sebelítostivých domněnek zvládat své emoce (viz můj magazín Kurz sebezvládání)?

Ukážu Vám cestu z pohledu psychologie krok za krokem:

Jste člen uzavřené skupiny? Pro další čtení se stačí přihlásit. Při problému s přihlášením pište na [email protected].

Nejste člen a chcete jím být? Stačí se registrovat zde.

POZOR: Členství FC Premium obsahuje, vedle předplatného magazínu a dalších výhod, AUTOMATICKY přístup do uzavřené skupiny. Z toho plyne, že pokud Vás zajímá magazín, například Kurz sebezvládání, s předplatným tohoto magazínu SOUČASNĚ získáte přístup i ke všem klubovým článkům a klubovým vysíláním uvnitř skupiny. Neplaťte magazín a klubové výhody samostatně!)

 

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart