10 nejdůležitějších vět na posílení vztahu

Když nás něco tíží, potřebujeme to říct.

Ale musíme mít KOMU.

Když po něčem toužíme, potřebujeme to sdělit.

Ale také musíme mít KOMU.

Ať krásné, nebo bolestné, potřebujeme to ze sebe dostat. Sdílet.

Ale musíme mít S KÝM.

Ta nejčastější otázka, jakou mi pokládáte v uzavřené skupině, tedy principiálně zní: Jak zajistit, abychom měli někoho po svém boku, KDYŽ HO POTŘEBUJEME?

Ve své základní knize vytváření dlouhodobého vztahu 250 zákonů lásky vysvětluji, že aby člověk měl správného partnera, potřebuje předně sám být správným partnerem. Podobně jako aby měl přítele, musí sám být přítelem. Nejdůležitější věty ve vztahy jsou tedy ty, které upevňují vztah. A vůbec nemusejí začínat slovy PROMIŇ, NEZLOB SE, OMLOUVÁM SE. Ani nemusejí mít podobu otázek: CO TĚ TRÁPÍ? CO PRO TEBE MOHU UDĚLAT? CO TĚ UČINÍ ŠŤASTNÝM? Existují totiž věty, které znamenají víc než pouhý obsah jednotlivých slov. Dokážou jednoduše popsat, potažmo zařídit správnou minulost, přítomnost i budoucnost.

A jsou tak snadné na zapamatování i na vyslovení. Mají totiž krásnou energii a pohladí oba – toho, komu jsou určeny, i toho, kdo je vyslovuje. Oba totiž pochopí, co mají dělat pro toho druhého. I proč to má smysl.

Protože uzavřené skupině často řešíme, kdy zdánlivé banality dokážou podminovat vztah a s pomocí zubu času ho nahlodat tak, až se rozpadne, zaměřím se na deset vět, které dokážou odblokovat i nehybnou komunikaci – trucovitost, zahořklost, toxicitu. Pojďme si je vysvětlit jednu po druhé:

Jste člen uzavřené skupiny? Pro další čtení se stačí přihlásit. Při problému s přihlášením pište na [email protected].

Nejste člen a chcete jím být? Stačí se registrovat zde.

POZOR: Členství FC Premium obsahuje, vedle předplatného magazínu a dalších výhod, AUTOMATICKY přístup do uzavřené skupiny. Z toho plyne, že pokud Vás zajímá magazín, například Emoce versus rozum: Cestou intuice, s předplatným tohoto magazínu SOUČASNĚ získáte přístup i ke všem klubovým článkům a klubovým vysíláním uvnitř skupiny. Neplaťte magazín a klubové výhody samostatně!)

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart