Pomocník z přírody posílí zdravé sebevědomí

Každou neděli v devět hodin ráno se Petr Casanova setkává se svými fanoušky na sociálních sítích. V rámci svého živého vysílání jim odpovídá na nejčastější dotazy a společně rozebírají další palčivá témata. „Jak se dostat ze spirály nesebevědomí“ byl název posledního nedělního streamu z 12. září. Jestli je i pro vás toto téma aktuální a nestihli jste jej, můžete se na něj podívat ze záznamu na naší facebookové stránce – stačí kliknout zde.

Jaké okolnosti ovlivňují míru našeho sebevědomí? Co to vlastně znamená spirála „nesebevědomí“? Jak a proč z této spirály vystoupit? Na tyto otázky odpovídal Petr Casanova v úvodu svého streamu. Nezapomněl zmínit, že každý problém má své řešení. Co ale, když je naše sebevědomí ovlivněno okolnostmi, jež nám jsou přirozené? Jako například stárnutí. Existuje i zde nějaké řešení?

Čas samozřejmě nezastavíme, to ovšem neznamená, že člověk nemůže mít zdravé sebevědomí i s přibývajícím věkem. A jedním z řešení problému nízkého sebevědomí, například z důvodu špatné kvality pleti, vlasů, nehtů, ale i bolesti kloubů, je dlouhodobá a kvalitní péče nejen o svou tělesnou, ale také duševní schránku. Zažíváme-li dlouhodobě stres nebo nějaké náročné životní období, má to vliv na psychiku každého z nás. Psychické potíže nejen že ještě více snižují naše sebevědomí, ale postupem času se také projevují na lidském těle. Případy, kdy lidé zešediví doslova přes noc nebo jim na těle vyrazí nejrůznější ekzémy a vyrážky, nejsou ojedinělé a navíc tyto tělesné projevy nespokojené duše nás ještě více zamotávají do spirály nízkého sebevědomí. Zdá se to jako začarovaný kruh. Je ale možné se z takové spirály vymotat? Je náročné začít uzdravovat svou duši a zvedat si své sebevědomí, když se člověk necítí dobře ve svém těle? Bolest kloubů, zničené vlasy, ošklivé nehty i vysušená pleť. Nic z toho lidskému sebevědomí nepřidává a není to rozhodně věc, kterou řeší jen dámy. Proto když nemáme dostatek sil, abychom uzdravili svou duši, co nejprve začít uzdravovat své tělo? Ptáte se jak? Co zkusit vracet do něj látku, která je mu přirozená – kolagen.

Kolagen potřebujeme všichni

Zopakujme si, jakou roli hraje v lidském těle kolagen. Tato bílkovina funguje jako lepidlo, které drží buňky pohromadě. Máme ho v celém těle. Ale existují oblasti, kde kolagen tvoří podstatnou část. Například sušina chrupavky – až 70 %, kůže celého těla – až do 80 %. Bez kolagenu bychom zkrátka neuměli fungovat, a to také potvrzují slova odborníků, kteří odhadují celkové množství kolagenu až na 5–6 % váhy našeho těla. „Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je důležitou součástí vaziva, chrupavek, kostí, zubů, stěny cév, bazálních membrán, rohovek a je také hlavní stavební jednotkou kůže. Tvoří třetinu všech bílkovin v těle. Biologický význam kolagenu je velký,“ zmiňuje ve svém materiálu, zveřejněném v odborném časopise Medicus news, Dr. Tůmová z Katedry farmakologie a toxikologie Farmaceutické fakulty UK v Bratislavě.

Lidské tělo sice od narození tvoří kolagen samo, ale v dostatečném množství pouze do určitého věku. „Největší úbytek kolagenu nastává zejména po šedesátce, což se projevuje tvorbou většího množství vrásek, vznikem křečových žil na dolních končetinách, ale i v konečníku, a dochází k mnoha dalším degenerativním změnám,“ říká emeritní primář ortopedie MUDr. Milan Čarvaš. Už mnohem dříve však může začít kolagen chybět, a to zejména v zátěžových obdobích pro tělo. Nedostatek kolagenu můžeme začít pociťovat už kolem třicítky, a proto je dobré se na to připravit a postupně si ho doplňovat pomocí výživových doplňků. „Tělu dodaný kolagen podporuje výživu kostí a chrupavek, pomáhá hojit drobná poranění, zvyšuje pevnost svalů, šlach, vazů i kůže,“ vysvětluje doktor Čarvaš.

Samozřejmě je důležité si vybrat ten nejlepší kolagen splňující kritéria kvality. Několik diváků během nedělního živého vysílání sdílelo v komentářích pozitivní zkušenost s českým Inca Collagenem. Pojďme se proto podívat, v čem je právě tento kolagen tak výjimečný.

Jedná se o prémiový, 100% mořský kolagen. Inca Collagen je velmi účinným potravinovým doplňkem, který si za 6 let existence na trhu oblíbilo již nad 200 tisíc spokojených zákazníků. Získává se za studena pomocí enzymatické hydrolýzy z vedlejších produktů mořských ryb, zároveň je zcela čistý bez aditiv, konzervantů, příchutí a aromat. Enzymatická hydrolýza je metoda získávání kolagenu ze živočišných zdrojů bez tepelné úpravy, díky čemuž se molekula kolagenu rozštěpí na malé fragmenty. Přitom však zachovává ve fragmentech strukturu trojšroubovice, která zajišťuje bioaktivitu. Za studena hydrolyzovaný kolagen je tedy bioaktivní, pro lidské tělo přirozený jako jeho vlastní. Navíc i to, že Inca Collagen neobsahuje nic kromě samotného kolagenu, zaručuje jeho maximální účinnost. Inca Collagen je v práškové formě, která nepotřebuje konzervanty. Připravuje se až těsně před užíváním. Sáček Inca Collagenu, rozmíchaný ve sklenici vody nebo džusu, stačí vypít a je hotovo. Maximální účinek, bez rizika degradace, s pohodlným užíváním.

Díky dlouhodobému a pravidelnému užívání, se účinky kolagenu zaručeně dostaví. Kolagen působí všestranně, zlepšuje elasticitu kůže, pomáhá redukovat vrásky, pigmentové skvrny na obličeji pomáhá hojit rány, pomáhá při problémech s defekty kůže (jako například stále aktuální akné z roušky – tzv. „maskné“), pomáhá zdravému opalování, vlasům, lámavým nehtům a dalším. Kolagen mají rádi sportovci. Milují ho i muži obecně, protože nejde jen o „beauty výdobytek“, ale o esenciální bílkovinu, která může pomoci takříkajíc na všechno.

Protože je naše tělo už samo o sobě dost chytré, projeví se pravidelné užívání kolagenu přesně tam, kde to tělo nejvíce potřebuje a kde to sami uvidíme již velmi brzy. A jakmile uvidíme zlepšení v té oblasti, která nás zrovna trápí, bude to mít pozitivní přínos také pro naše nedostatečné sebevědomí. Tímto způsobem nám může užívání kolagenu pomáhat zvládnout náročné životní situace, postupnými krůčky se dostat ze spirály neúspěchu a získat zpět ztracené sebevědomí.

Náročných situací zažíváme v životě mnoho. Jedním z typických příkladů náročné  životní etapy pro každou ženu může být těhotenství. I během těhotenství může ženám chybět kolagen, dokonce vzhledem na zátěž, kterou si tělo během tohoto období prochází, mohou mít ještě větší deficit. Výjimečné v tomto období nejsou bolesti páteře či dalších částí pohybového aparátu, křečové žíly, zhoršený stav kůže – celulitida, strie na bříšku a stehnech, suchá kůže, špatná pleť na obličeji, může se vyskytnout i vypadávání vlasů, lámavé nehty a problémy se zuby. A pak následuje porod, který je dalším příběhem. Na všechny tyto věci by byl samozřejmě kolagen ideální, avšak…

Kolagen má již velké množství studií, je prokázán jeho účinek na pleť i na pohybový aparát. Háček je v tom, že mezi účastníky studií nebyly těhotné ženy. Ty se do nich ani z logických důvodů zapojovat nemohou. Stejně to platí i pro léky. A tak jsme odkázáni vycházet jen z individuálních zkušeností žen. Příběhů, které píše sám život, by se v tomto směru našlo dost.

Lucie vsadila na kolagen během třetího těhotenství

Trojnásobná maminka Lucka užívala Inca Collagen již před třetím těhotenstvím s výbornými výsledky. Když nečekaně otěhotněla potřetí, hrozily jí vážné komplikace a ruptura dělohy, což je život ohrožující stav. Proto zvažovala všechny možnosti a nakonec se rozhodla pokračovat v užívání Inca Collagenu. „Říkala jsem si, že kolagen je bílkovina, která je v těle ve velkém množství a je součástí hladkého svalstva, šlach, tkání a kůže, a že to přece musí pomoci, když tělo není schopno se regenerovat samo po takové námaze. Proto jsem se rozhodla to vyzkoušet. Celé těhotenství jsem kolagen užívala v běžných dávkách a poslední trimestr i ve zvýšených dávkách. A dopadlo to nad moje očekávání. Výsledky byly ohromující. Po třetí sekci doktorka zhodnotila, že tam nebyl ani náznak nějakého poškození,“ vypráví Lucie. Proto je možné během těhotenství Inca Collagen užívat, ovšem uvědoměle a po konzultaci s lékařem. Po porodu a během kojení již ale žádné podobné omezení není zapotřebí.

O kolagenu v posledních letech slyšíme snad ze všech stran a není se čemu divit. O účincích kolagenu a jeho mnohých benefitech už dnes žádný sečtělý a dobře informovaný člověk nemůže pochybovat. Tato látka samozřejmě není výsadou jen žen a mužů, kolagen doslova spojuje mnohé živočichy na planetě. A stejně jako u lidí je přirozené, že s přibývajícím věkem přichází o tuto základní stavební látku naše tělo, platí to samé také pro zvířata. Nevyjímaje naše čtyřnohé mazlíčky. Zakladatelka značky Inca Collagen – Romana Ljubasová –, jakožto správná milovnice psů, koní a dalších zvířat, si jednoho dne řekla, že když může její kolagen pomáhat ke kvalitnějšímu životu lidem, proč by to nemohl učinit také u zvířat? A tak vznikl nápad na nový produkt Incapet Collagen. Svým složením se od původního Inca Collagenu nijak neliší, proto Romana ke svému kolagenu pro zvířata úsměvem dodává: „Testováno na lidech.“

Tento článek byl připraven ve spolupráci se společnostíInca Collagen. Portál www.firstclass.cz není jeho autorem a žádným způsobem neručí za jeho obsah.

Vyberte si z podobných témat
Top
Shopping Cart