Jak přimět partnera, který přestal spolupracovat, aby přemohl své ego

„Opustila mě,“ rozhodil naštvaně rukama. „Našla si lepšího,“ odplivl si.

„No a?“ žádal jsem vysvětlení, proč jen kvůli tomu začal manipulovat jejich společné děti a mstít se přes ně jejich matce – proč jen kvůli tomu, že spolu přestali být MANŽELI, odmítá spolupracovat jako RODIČ.

Střih.

„Měl nejapnou poznámku,“ odsekla jiná žena, když jsem se jí tázal, proč se svým protějškem přestala komunikovat ve vztahu, proč se začala uchylovat k naschválům a strategickým hrám, proč sama v sobě trhala na kusy svou ještě nedávnou představu, že její partner je její spřízněnou duší.

„Opravdu chcete být bez něj?“ zeptal jsem se a ona polekaně vzhlédla. Nechtěla to, ale vším jednáním si o to koledovala.

A takových, aktuálně živých případů bych mohl popsat stovky. Každý týden jich řeším desítky. Prkotiny, řekl by někdo. Ale žádné malichernosti to nejsou. Tam, kde začne hrát dominantní roli ego člověka, se vztah pomalu drolí. A je jen otázkou času, kdy ego (Já) porazí lásku (My).

Co s tím dělat, jsem psal ve dvou knihách. V knize Spolu, určené pro ty páry, které se jen vnitřně zablokovaly, ale dál chtějí najít společnou cestu, byť to možná veřejně nepřiznají. A pak v knize JáMy spřízněných duší, určené pro ty jedince, kteří se potřebují vyrovnat se ztrátou vztahu, který už zachránit není/nebude možné.

„Co jde udělat pro to, aby protějšek porazil své ego?“ zní jedna z nejčastějších otázek, kterou mi kladete v uzavřené skupině. „A proč se vůbec najednou stává ze spoluhráče soupeřem? Proč mu dělá dobře mi ubližovat, vidět mě dole? Proč ho nezastaví ani nešťastné děti?“ Tak se ptáte a já odpovídám dnešním klubovým článkem – všem, kdo mi tyto dotazy adresují, i těm, kteří mají stejný problém, jen se ho snaží potlačit v sobě. A to třeba i na straně těch lidí, kteří si jsou vědomi svého silného ega a faktu, že mu často podléhají. Jak si pomoci? Právě to vysvětlím na jednoduchém mentálním postupu, a to podrobně krok za krokem:

(Jste-li členem uzavřené skupiny, přihlaste se. Nejste-li členem a chcete jím být, registrujte se jednoduše zde. V případě technických problémů s přihlášením nám, prosím, dejte vědět mailem na [email protected])

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart