Proč nemůžeme najít spřízněnou duši a spřízněná duše nemůže najít nás

Denně míjeli desítky, stovky, tisíce lidí, a přesto…

Oba byli jako Jin, který nemůže potkat svůj Jang.

Ačkoli měli všechno, co použitelný člověk má mít, nepřipadali si kompletní.

Možná proto, že Jin a Jang představují dvě části jednoho celku – jako dva půlměsíce, které se navzájem odlišují, ale také potřebují a dohromady totiž perfektní kruh. Jako když klíč přesně zapadne do zámku. Nesmí jít o kdejaký klíč nebo kdejaký zámek. Musí jít o ten správný protějšek. A oni dva zatím hledali – přesněji: JEDEN DRUHÉHO hledali, aniž věděli, jak protějšek vypadá.

Jak jsem psal už v JáMách spřízněných duší a připomínal v nedělním živém vysílání, toto je můj denní chleba. Oslovují mě jedinci přesvědčení, že jejich protějšek neexistuje. Popisují mi svůj osud a já podobný slyšel už mnohokrát. VÍM, že existují lidé, kteří jim budou rozumět, protože totéž prožili. Také potkali typy, které si jich nevážily, šlo ještě o „mladé duše“ nebo prostě nekompatibilní kostičky puzzle, které k protějšímu dílku nepasovaly. To je vše. Skládáme-li puzzle, nemusíme se hrozit, když správnou kostičku napoprvé, napodruhé nebo napotřetí nenajdeme. Dalších dílků je plná krabice.

Nejhorší je, když lidé přestávají hledat. Nebo když jsou špatnými zkušenostmi tak zraněni, že se vyhýbají dalšímu vztahu. Pak zůstává bezprizorní i jejich spřízněná duše, která NĚKDE zbyla sama – a pak mně tvrdí, že „její protějšek zřejmě neexistuje“.

I proto jsem založil uzavřenou skupinu, kde se i v úterních klubových živých vysíláních koncentrují otázky: Kde takový protějšek hledat a najít? Jak uvěřit, že i k mému zámku existuje klíč? Nedělám něco špatně? Mám na sobě něco zlepšit? Tak se ptali před časem i dva ze členů uzavřené skupiny, kteří dnes už tvoří pár. Navzájem o sobě neměli ponětí, přehlíželi se. Jak by se také mohli najít, když jenom v uzavřené skupině je více než 6000 členů a na hlavní stránce FirstClassu pak více než 340 000? Přesto bylo jejich setkání nevyhnutelné, jen však museli splnit jednu hlavní podmínku: změnit něco v sobě. V psychologii se tomu říká „otevřít se“ správnému vztahu. Jinak řečeno: K čemu je správný klíč, když je visací zámek „zarezlý“ a nejde povolit?

Dnes tedy, v dalším článku na přání uzavřené skupiny, ukážu pozadí toho, čemu se až příliš vznešeně říká „magnetismus lásky“. Jak se dva věční hledači konečně mohli najít. A překvapivě vůbec ne na internetu. A jak můžete i Vy. Protože Vaše spřízněná duše někde je, možná už dávno čeká a zoufá si: „Můj protějšek nejspíš neexistuje.“

Pojďme si tato jednoduchá psychologická sbližování ukázat na příkladu Radka a Terezy krok za krokem:

(Jste-li členem uzavřené skupiny, prosím, přihlaste se. Nejste-li členem a chcete být, registrujte se zde, získáte přístup do uzavřené skupiny, ke klubovým článkům, klubovým živým vysíláním, případně i magazínu a dalším výhodám. V případě technických potíží s přihlášením pište podpoře sem)

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart