Lepení po zradě aneb Jak vrátit prasklou skleničku do funkčního stavu

Zklamal někdo Tvoje očekávání, nebo ještě hůř, vaši vzájemnou dohodu?

Nechceš ukončovat vztah, naopak Ti na pokračování záleží, i na tom, aby všechno bylo jako dřív?

Mám pro Tebe dvě zprávy. Jednu dobrou a jednu špatnou. Kterou chceš slyšet dřív?

Tu špatnou? Už nic nebude jako dřív.

Teď tu dobrou? Všechno může být takové jako dosud ještě nikdy.

Ale záleží na vás obou.

Obou, to podtrhuji. Ne jen na jednom. To znamená: K obnovení důvěry NESTAČÍ, aby ten, kdo Tě zranil, už své jednání neopakoval. To je samozřejmý základní předpoklad, bez kterého se nepohnete dál. Ale změny musejí proběhnout i v Tobě. Ve vás obou.

Jak odstranit nejen hřebík, ale i díru po něm

Neříkej, že to není možné. Každý problém má své řešení, i zrazená důvěra, jak píšu v základní knize společného opravování chyb SPOLU. Ale musejí oba chtít a oba dělat konkrétní kroky.

Zrada je totiž jako hřebík, zatlučený do jiné osoby. Nestačí ho s omluvou vzít zpátky (hřebík vytáhnout), ani slíbit, že už to podruhé neuděláš. To hlavní je totiž uvnitř zraněného člověka. Když vytáhneš hřebík, ve dřevě zůstane rána. Je tak hluboká, jak velká byla zrada. A léčení toho místa může trvat dlouho – někdy se proces uzdravení nemusí vůbec podařit. A to především, když oba či jen jeden z páru nepochopí svou novou roli v tomto procesu.

Protože mi v uzavřené skupině opakovaně kladete otázky na zvládnutí procesu obnovy důvěry, věnuji mu tento článek. Vaše případné konkrétní otázky na míru Vašim situacím rád zodpovím v klubovém živém vysílání (každé úterý od 10.00 ve skupině). Jste-li členem uzavřené skupiny, prosím, přihlaste se. Pokud členem uzavřené skupiny dosud nejste a chcete být, registrujte se na této stránce. Získáte přístup jak do skupiny, tak ke klubovým živým vysíláním, ke klubovým článkům i dalším výhodám, jmenovaným zde.

Bylo Vám ublíženo a máte problém opětovně věřit? Nebo jste naopak Vy byli tím, kdo ublížil, a štve Vás, že Vám druhý už nedokáže věřit? Chcete oba, ale poznali jste, že nádoba důvěry v člověku je jako sklenička – když napraskne, musí se opravit? Co ale s poslepovanou skleničkou, která už dobře netěsní?

Pojďme si to objasnit bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart