Hamletův syndrom: Jak dlouho čekat, než se rozhodne BÝT, ČI NEBÝT s námi

„Potřebuji čas,“ řekne Ti protějšek.

Chápeš ho. Přece všechno má svůj čas.

Chodíš-li přírodou, vidíš, že i ovoce na stromě musí uzrát. Je tedy přirozené, že potřebuje uzrát i rozhodnutí v člověku.

Jenže problém je v tom, že chodíš-li dlouho přírodou, vidíš, že ovoce na stromě nakonec uzraje. Dokonce už i opadalo. Ale rozhodnutí Tvého protějšku tady pořád není.

A tak, čím déle chodíš přírodou, se ptáš: Jak dlouho to trvá člověku? Kdy vůbec nastane ten správný čas?

„Budeš tedy se mnou, nebo ne?“ naléháš a naivně si myslíš, že varianty odpovědi jsou pouze dvě – ANO, nebo NE. Ale dál slyšíš něco mezi: „To není tak jednoduché. Počkej ještě. Ty chceš všechno hned.“ A máš to. Jako by chyba byla na Tvé straně.

A tak jednoho dne zmlkneš. Už jenom mlčky čekáš dál. Až se do Tvé mysli přesunou otázky: Má to vůbec smysl? Čeho spíše budu jednou litovat – zbytečného čekání, anebo naopak unáhleného odchodu? Co z toho je pravděpodobnější?

Správný čas i pro Tebe

Každý den dostanu více než tři sta otázek, na které hledáte odpovědi. To číslo není vysoké, na hlavní facebookové stránce FirstClass.cz je vás přes tři sta tisíc. Proto jsem založil i uzavřenou skupinu, kde spolu můžete sdílet zkušenosti i názory, kde vám odpovídám prostřednictvím živých vysílání (pro vstup do skupiny potřebujete registraci zde), přičemž pravidelně dvakrát týdně píšu též speciální články na Vaše přání. Tak jako dnes.

Abyste pochopili, kdy je vlastně správný čas pro člověka, který pořád otálí.

Potažmo kdy je správný čas pro Vás, abyste otálet přestali.

Hamletovský syndrom

Napsal jsem už osm knih, které ukazují, zda v konkrétních situacích zůstat, nebo odejít. Hamletovský syndrom je jedním z nejrozšířenějších. Proč se mu tak říká? To je prosté.

Princ Hamlet řekl: „Být nebo nebýt – to je otázka. Je důstojnější zapřít se a snášet surovost osudu a jeho rány, anebo se vzepřít moři trápení a skoncovat to navždy?“

Ve vztazích je za Hamleta považován váhavý člověk, který stojí jednou nohou ve vztahu a druhou mimo něj. U kterého není jasné, zda vstupuje do vztahu, nebo je spíše na odchodu. Co vlastně chce? Proč to časově natahuje? Proč na jednu stranu vykládá „Miluji Tě, udělám pro nás cokoli“, a na druhou stranu zdánlivě nedělá pro nás nic nového?

Co se děje v jeho hlavě? Jen si s námi hraje, obírá nás o čas, nebo se opravdu náročně potýká s vnitřními draky – nejistotami, pochybnostmi, slabostmi, ale také se zodpovědností a soupeři, o kterých ani netušíme, protože nejsme v jeho kůži?

Jak to zvládat, když z našeho pohledu je čekání už moc dlouhé, bolestné, nepochopitelné?

A především: Kolik času ještě dát?

Pojďme si to objasnit bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top
Shopping Cart