5 důvodů, proč ti, které milujeme, až časem zjistí, že neměli odejít

Zůstat, nebo odejít?

Dilema, které někdy lidé řeší, až o tom jejich protějšek ví.

Usmívají se na něj, a přitom už nosí v hlavě myšlenku, zda by pro ně někdo jiný nebyl vhodnější. Nejčastěji pak podvědomě zvolí někoho neokoukaného, s kým funguje, zatímco v dosavadním vztahu je už zamilovanost přešla. Neuvědomují si, že zamilovanost, ta hormonální reakce, je v každém vztahu jen dočasná, a jakmile vyprchá, musí nastoupit druhá fáze vztahu, a tou je láska. Ale oni budou znovu honit jen zamilovanost, v domnění, že ten další, opět nový a tak vzrušující partner, zůstane neokoukaným navždy.

Nebo odcházejí, protože je vztah už unavil. Mají svých starostí dost. Nechtějí se účastnit ještě řešení problémů někoho jiného. Chtějí být chvíli sami. Sami na své starosti. Nedomýšlejí, že když jim starosti ještě přibudou, nebo výrazně ztěžknou, potřebovali by dodatečně něčí podporu, povzbuzení, pomoc. Ale čí, když chtěli být na všechno sami?

Je tisíc a jeden důvod, proč lidé odcházejí ze vztahu. A to dokonce i tehdy, když na druhém nenacházejí žádnou chybu. Ano, jak jsem vysvětloval ve svém živém vysílání pro uzavřenou skupinu (jejími členy se můžete stát i Vy, stačí se registrovat zde), tohle se stává takzvaným „mladým duším“, které nemají dostatečnou srovnávací zkušenost. Jste-li pro ně jejich první skutečně vážný vztah, pak vše krásné, co pro ně děláte, nemohou dostatečně ocenit, protože NEVĚDÍ, že je to výjimečné. Jestliže nemají srovnání, jestliže nikdy neměli jiný tak vážný vztah, mohou se domnívat, že takové jednání partnera je běžné a normální. Že snídani do postele servírují všude. Že když se ocitnou v problémech, každý partner ihned přispěchá, obejme a bude mít čas. Že když protějšek udělá chybu, pokaždé ji uzná. Zkrátka, nemohou vědět, jak je to vzácné, pokud nezažili opak. A obráceně, POCHOPÍ, jak je to vzácné, jakmile zažijí opak.

Každý den mě konfrontujete s více než třemi sty příběhy, které zažíváte ve svém životě. Chcete odpověď na svá trápení, posvítit na cestu ze tmy, dodat sílu, naději nebo přijmout třeba drsnou pravdu, hlavně už neztrácet čas. Proto jsem založil uzavřenou skupinu, proto v ní sdílí své otázky, ale i zkušenosti téměř šest tisíc z vás, proto odpovídám i já například prostřednictvím těchto článků na vaše přání, jako dnes.

Pokud patříte k těm, kteří nyní nosí v hlavě dilema zůstat, nebo odejít, následující řádky Vám pomohou NEudělat chybu, které byste později mohli litovat, jakmile by Vám došlo, že vztah nepůjde vrátit.

A pokud naopak patříte k těm, kteří byli opuštěni, ačkoli máte čisté svědomí a svůj protějšek jste milovali, respektive stále milujete, následující řádky Vám pomohou pochopit, co se v tom, kdo odešel, může stát, a hlavně proč.

Ostatně, moje nová kniha JáMy spřízněných duší ukazuje na 344 stranách, za jakých okolností si lidé uvědomují, že ztratili svou spřízněnou duši a co všechno dvěma polovinám pomáhá, aby jedna druhou našli, a to i po rozvráceném vztahu.

V tomto článku uvedu pět hlavních důvodů, pro které se lidé vracejí a které nespočívají v okolnostech, ale v člověku samém. Ve Vás. Pojďme si je objasnit jeden po druhém a více se vžít do toho, co milující partner vlastně znamená.

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart