5 uzdravujících kroků po vztahu s lhářem

Všichni to víme – jak SLADKÁ mohou být slova, která posloucháme, i jak SLADKÉ mohou být představy, které nám poletují hlavou.

Ale skutečnost nám zatím HOŘKNE v ústech.

„Scházím se s mužem, který mi až na čtvrté schůzce přiznal, že je ženatý. Současně ale dodal, že manželství je v troskách a bude se rozvádět. Od té doby čekám. Ale taky začínám tušit, že mi lže. Jeho zájem totiž uvadá. Ozývá se stále méně. Já jsem ta, která musí dělat stále první krok.“

Odmlčela se. Snad čekala, jestli pro ni budu mít naději.

Mlčel jsem také. Až to řekla: „Jak se mám smířit s tím, že jsem od začátku žila jen s představou? Jak mám teď vysvětlit srdci, aby se pustilo té chiméry, pro kterou se nadchlo? A jak mám uvěřit, že když tohle udělal jeden, neudělá to i další muž?“

Byla ještě mladá. Měla život před sebou. A měla volbu. Buď ho strávit „čekáním na Godota“, jak znáte z mého nedávného článku O co milenky přicházejí čekáním na Godota, anebo si dát šanci na skutečně partnerský vztah.

Jak přestat žít s představou

Když začne HOŘKNOUT přítomnost, pak obvykle proto, že není tak SLADKÁ jako naše očekávání. Ale odkud se to sladké očekávání vzalo? Patrně ze sladkých slov nebo sladkých představ, které bývají výsledkem jedné chyby: Slepě důvěřujeme všemu, co vidíme a slyšíme. Přitom i sůl na pohled vypadá jako cukr.

A právě slova na poslech mohou vypadat pravdivá. A přitom mohou lhát. Pravdu dokážou vyjádřit jedině činy. Paradoxně k nim není zapotřebí jediného slova. Nikdo nám nemusí vykládat, jak moc nás miluje. To je totiž patrné z toho, jak s námi jedná. Činy jsou vždycky pravda.

Na téma partnerských vztahů jsem napsal už pět knih. Ta základní, o všech podmínkách, které musí splnit dlouhodobý vztah – 250 zákonů lásky – se v anglickém překladu 250 Laws of Love stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku. Amazon mi v roce 2020 udělil status Amazon Best-Selling Author, ale já u pouhého autorství nezůstávám. Rád s Vámi mluvím o tom, co sami prožíváte a co se mnou sdílíte. A když mohu pomoci svým pohledem, rád to udělám. Jen předem varuji, že jsem přímý a upřímný. Neříkám milosrdné lži. Až příliš si vážím Vašeho času.

I tento případ jsem probíral v rámci FC Klubu, uzavřené skupiny, kde se spolu bavíme o Vašich údělech a těžkostech. Třikrát týdně pro Vás píšu speciální článek. Jako dnes.

Pro všechny, kdo už tuší, že žijí se sladkou představou o člověku, která přitom pomalu hořkne v ústech. Jak se s tím srovnat?

Pojďme cestou jednoduchých doporučení krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart