7 varování, že vztah bude skřípat, která poznáš už na začátku

Co potřebuješ ve vztahu, v životě?

Přesně to Ti nabízím.

Jednoduchá strategie. Vyvolat zdání kompatibility. Přimět člověka, aby se nad hezkými slůvky zasnil – a zamiloval. Mluvit tak příjemně, aby protějšek začal věřit, že právě teď potkal spřízněnou duši. Že zrovna tento partner mu perfektně rozumí.

V Karmě lhářů popisuji, jak snadné je prostřednictvím slov navodit pozitivní očekávání. Jak stačí nechat působit slova a zbytek obstará představivost člověka. Jak pouhé slovo pomůže nastartovat sympatii a hormonální reakci, které říkáme zamilovanost, jež se projevuje tím, že se posluchači nasadí růžové brýle a on všechno vidí v růžových barvách – jak přednosti, tak nedostatky svého protějšku. A tento omyl může trvat měsíce. Ba může mít své následky, které nepůjde vrátit.

Největší problémy při seznamování mají ti lidé, kteří druhé soudí podle sebe. Očekávají, že druzí mají stejné srdce, stejné hodnoty, stejný způsob uvažování, a zapomínají, že neexistují dva stejní lidé. Že slova mohou lhát. Že až přijdou činy, mohou růžové brýle rychle spadnout a očekávání se změní ve zklamání – u někoho další v řadě.

Ale proč? Copak se nedá prohlédnout člověk už při první komunikaci nebo schůzce? Proč místo slov, která mohou být falešná, nepřikládáme větší význam energii člověka, která nemůže být jiná než autentická? Proč více nezapojujeme intuici? Proč nám nedochází, že člověk může mluvit v rozporu se svými skutečnými úmysly, ovšem nikdy není schopen vytvářet jinou energii, než která je v souladu s ním samotným? Energie prostě nelže. (Ale o tom už víc v Karmě lhářů.)

Každý den mi svěřujete více než tři sta problémů, těžkostí a případů, které Vás potkávají ve vztazích. Založil jsem i uzavřenou skupinu, kde můžete volně sdílet své zkušenosti a řešení konkrétních situací – pomoci tak sobě i druhým (pro členství ve skupině stačí mít vyřízenou registraci zde, odběratelé magazínu mají členství automatické). Každé úterý odpovídám na Vaše otázky v uzavřeném živém vysílání přímo ve skupině, dvakrát týdně píšu speciální články na Vaše přání. Jako dnes.

Vyhovím tedy všem, kteří jsou již natolik popálení negativními zkušenostmi ze seznamování, že ztrácejí víru v další vztah a chuť vůbec se ještě s někým potkat – ne snad proto, že by chtěli být sami, ale bolesti, spojené se zklamáním očekávání, bylo už příliš. I proto se víc zaměřím na znaky, které varují ještě před započetím samotného vztahu.

Uvedu jich sedm, které nikdy nepodceňujte. Svědčí o různých odstínech bezmoci, které pak v průběhu vztahu přijdou a jsou nejen bolestné, ale hlavně zbytečné. Okrádají nás o čas, energii, sebevědomí i právě důvěru v další vztahy. A přitom máme jednoduchou moc je poznat.

Pojďme si je probrat jeden za druhým:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart