5 důvodů, proč muži ztrácejí všechno, když přichází ženské nic

„Udělal jste někdy ve vztazích chybu?“

Tato otázka mě pokaždé rozesměje. Od chvíle, co se moje kniha 250 zákonů lásky (v anglickém překladu 250 Laws of Love) stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku a Amazon mi udělil status Amazon Best-Selling Author, mnoho lidí podléhá představě, že jsem snad v životě neudělal chybu, ve vztazích neublížil…, a přitom opak je pravdou: Právě proto, že jsem v minulosti udělal mnoho chyb, vím, jak lehce se dělají a jak těžce napravují – pokud vůbec napravit jdou.

Zahraniční novinářka, která se mnou dělala rozhovor v souvislosti s novou knihou JáMy spřízněných duší, mi pak položila otázku: „Čeho se Vy sám ve vztahu nejvíce bojíte?“ 

A já měl jasno. „Ničeho,“ odpověděl jsem.

Nechápala. Dodal jsem tedy: „NIČEHO se nejvíc bojím.“

Že nevíte, co je NIC ve vztahu? Že nevíte, jak si člověk sám vytváří karmu – jak to, co sám vysílá, se mu později vrátí? Právě na NIČEM je to nejlépe vidět. Na lhostejnosti.

Jak se vytvářením NIC vrací NIC

Jako kluk jsem ustavičně lhal jedné dívce. Neptejte se proč. Jen tak. Bylo mi to lhostejné. Ona sama mi byla lhostejná. Bylo mi jedno, jestli odejde. A hlavně jsem nevěřil, že odejde, protože ona pořád dál zůstávala. Jako by jí ani nevadilo, že lžu. Po každém přistižení při lži mi dala novou šanci. A já tehdy ještě nevěděl, že člověk není dokonalý, má své meze a takzvaná nádoba důvěry jednou přeteče přes okraj, kterému se říká trpělivost. Že jednou ztratí trpělivost s člověkem.

A tak jsem jednou našel prázdný byt. A na stole ležící dopis. V něm stálo:

„Petře, věř mi, že ženu nic nebolí víc než poslouchat lež, a přitom znát pravdu. Odcházím nešťastná a zklamaná. Ne z toho, jaký ve skutečnosti jsi, to je nakonec Tvoje věc, ale z toho, že ses stal někým, kým jsi sliboval, že nikdy nebudeš. Abys mi dobře rozuměl – Ty jsi neudělal žádnou chybu. Jenom jsi odhalil to, kdo opravdu jsi: lhář. Chybu jsem celou dobu dělala jen já, že jsem Ti tu masku ne-lháře věřila.

Odcházím proto, že mám strach. Víš, já se nebojím zřejmých nepřátel. Ti mě nemohou obelhat, protože jim přirozeně nevěřím. Ale koho se bojím, to jsou falešní přátelé. Těm věřím, a tak mě snadno obelžou. Proto pochop, že se už bojím TEBE.“

Odložil jsem ten papír a uvědomil jsem si, že takhle jsem to nechtěl.

Že celou dobu jsem si myslel, že já nic nemohu ztratit. Že ta holka je NIC. Ale bylo to jinak.

Teprve když odešla, zbylo mi NIC. Zbyl jsem si já sám.

Když zůstane NIC

Moje knihy jsou o zvládání nejtěžších situací ve vztahovém životě. Každý den dostávám okolo tří set otázek. Odpovídám mnoha formami v uzavřené skupině, třeba formou úterních živých vysílání pro více než 5000 členů (přístup do této skupiny, a tedy i k vysíláním nebo těmto článkům je přes registraci zde).

Co si počít v okamžiku, kdy si uvědomíš fatální chybu – že sis nevážil člověka, na kterém Ti najednou záleží – a on Ti už odmítá dát novou šanci?

Co dělat, když nádoba důvěry přeteče přes okraj trpělivosti a Ty teprve v tu chvíli chápeš, že ničí důvěra není neomezená, bezedná, a chceš ho zpátky?

Jak je možné, že NIC, které formou lhostejnosti k milujícímu člověku jeden vysílá, se vždy jako bumerang vrátí a pořádně bolí – tak, jako nic jiného?

Pojďme si, prosím, tyto otázky zodpovědět bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart