O co ženy přicházejí čekáním na Godota

„Manželka mi nerozumí. Nejsem doma šťastný. Tebe miluji,“ řekne a žena hned má pocit, že TOHLE je muž, na kterého celý život čekala. Princ, který sotva ji uvidí, spálí mosty.

Bohužel, ta žena si nikdy nepoloží otázku: Co když je to všechna jen šalba a klam? Co když jsou jím vyřčená slova prostě lež? Co když muži říkají některé věci jen proto, aby dostali to, co chtějí, protože vědí, že ženám to stačí – jenom slyšet to, co chtějí?

Rozum pochybuje, ale srdce se své životní naděje nepouští. On mě miluje! On mě potřebuje! Jen musím být trpělivé! Jen musím počkat! Všechno totiž má svůj správný čas!

Tak začíná čekání. Někdy hodně dlouhé. Nekonečné. Protože najednou to, co dříve „bylo snadné“, už snadné není. Najednou „správný čas“ NIKDY není. Ještě není ten správný čas to manželce říct. Už jsem jí to řekl, ale ještě není ten správný čas odejít.

Psychologie tomu říká čekání na Godota.

Čekání na Godota je slavná divadelní hra Samuela Becketta, ve které dva tuláci, a s nimi všichni přítomní diváci, čekají celé představení na postavu, která nakonec vůbec nepřijde.

V divadle je to úsměvné, v životě strašné. Protože čas běží, ale u žen trochu jinak.

V uzavřené skupině, kde se mnou konzultujete své konkrétní problémy (vstoupit do uzavřené skupiny je možné pouze po předchozí registraci zde), často pokládáte tyto otázky:

Proč ženatí muži slibují to, co nakonec nikdy nesplní? Jak je možné, že u toho působí tak upřímně a přesvědčivě? Jak to, že ženy „zrazuje jejich intuice“, když přece tak jasně cítí, jak je ženatí muži ohromně milují? Jak příchodu Godota pomoci? Co si počít potom, až ženě dojde, že tak jako ti dva tuláci čekala jen na představu, jež se nikdy neuskuteční? Jak poznat, který muž to udělá, potažmo který se později k rodině zase nevrátí, a který si od začátku jenom lže do kapsy?

Kdo četl mé knihy, odpovědi zná. Chápe, co ženatí muži hledají u milenek, v čem je odlišné to, co naopak vdané ženy hledají u milenců, i čím jsou některé milenky tak efektivní, že přesvědčí k odchodu od rodiny i muže, který žádný odchod na začátku neplánoval.

Zajímá Vás problematika čekání na Godota? Pojďme tedy bod za bodem si tuto záhadu zodpovědět:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top
Shopping Cart