Slova jsou jako kameny.

Dají se použít tak či onak.

Kameny, správně nakladené za sebe, vytvoří cestu.

Kameny, ledabyle navršené na sebe, vytvoří zeď.

Cesta umožňuje sblížit dva lidi.

Zeď dva lidi rozděluje.

Všechno záleží na tom, JAK vzájemně používáme slova: abychom si byli bližší, nebo abychom se vzdálili.

Jak používáš kameny ze svých úst?

Kdo obdržel mou knihu Spolu, ví, že každý problém, který vznikl ve vztahu, lze také ve vztahu vyřešit. Už Einstein ale pronesl: „Žádný problém nelze vyřešit za použití těch samých myšlenek, které ho vytvořily.“ Ano, vše se dá řešit, ale oba lidé musejí něco změnit. Setrvalý stejný postoj nemůže přinést jiné výsledky.

Co tedy dělat, když se těžkou hádkou, trucováním, schválností nebo toxickým činem vztah dvou lidí zablokuje a vyroste hradba mlčení? Jak se taková zeď boří? Co když dva v odpojení zůstanou tak dlouho, že už emoční pouto ochabne, z bývalých spoluhráčů se stanou protihráčů a už nejde o společné řešení, ale o vítězství vlastního ega?

Co když zeď stojí právě proto, aby byla rozbita?

Každý den mě konfrontujete s více než třemi sty případy a žádáte řešení. Napsal jsem už sedm knih, vydal desítky magazínů, stovky podcastů, založil jsem uzavřenou skupinu, kde každý týden živě vysílám odpovědi na Vaše otázky (včerejší vysílání trvalo dvě hodiny), a dvakrát týdně pro členy této skupiny píšu speciální článek na přání. Jako dnes.

Upozorňuji také na to, že ne každý postaví zeď z mlčení jen proto, aby vztah rozbil. Někdo vytvoří zeď právě proto, aby zjistil, jestli vůbec na druhé straně zůstal někdo, kdo tu zeď CHCE zbořit.

Chcete? Záleží Vám na tom, abyste si ve vztahu vše konstruktivně vysvětlili a pokračovali dál?

Ukážu Vám cestu. Pojďme si vše objasnit bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde