Možná to cítíš, jen to nedovedeš pojmenovat.

Prostě: Přestává to být jako dřív.

Začneš si myslet, že je to jen přeháňka. Že Tvůj protějšek má jen špatnou náladu. Ale stává se z toho pravidlo, norma, zvyk. Vyhasla jiskra? Ochladl zájem? Je v tom někdo třetí?

Když to lidé chtějí řešit, mohou narazit, jak píšu v knize SPOLU, na hradbu mlčení. Nebo na podrážděnou reakci: Neotravuj, nech mě být! Nebo dokonce na nezájem to řešit.

Jestliže ale nevíme, co se děje, jak to můžeme opravit? Nemáme-li informace, můžeme se jen domnívat. A domněnky, obarvené negativními emocemi, vedou do pekla. K pocitům, že už nás „možná“ protějšek nemá dost rád, že už pro něj „možná“ nejsme dost zajímaví, že už si „možná“ hledá únikovou cestu, respektive že už ji „možná“ našel a jen neví, jak nám to říct.

Kdy je vlastně ten okamžik, kdy máme zpozornět a začít jednat? A jak vůbec?

Každý den dostanu okolo tří set otázek. Ročně je to přes sto tisíc odpovědí. Založil jsem proto i uzavřenou skupinu, kde se snažím každé úterý odpovídat i prostřednictvím uzavřeného živého vysílání (přístup do skupiny získáte registrací zde). A dvakrát týdně píšu pro členy této skupiny speciální článek na přání. Jako dnes.

Proč psychologie v této souvislosti hovoří o pěti molech a perníku? Co s tím má společného i domino? Kdy je ještě čas počínající požár uhasit, a kdy už vztah končí v neodvratných plamenech?

Pojďme si to objasnit bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde