Proč silní lidé přitahují komplikované vztahy

Potkal jsem člověka, který dlouho zvládal své těžkosti. Bral je jako činky. Snažil se jim čelit, zvednout je, najít způsob, jak je překonat. Jako lidé v posilovně. Sílil.

Pro všechno, co dokázal zvládnout, byl obdivován. Kdekdo ho chtěl mít za přítele či partnera. Jenže když se tak stalo, vztahy nedopadaly dobře. Lidé totiž v tom, co on s úsměvem zvládal, viděli to, co oni sami nezvládají. Najednou jim vadilo to, co on dokáže – a oni ne. Začali ho nenávidět, podrážet mu nohy, ponižovat ho.

Nebo jsem potkal člověka-samaritána. Když viděl osobu v nouzi, která potřebuje pomoci, rozdal by se pro ni. Kdekdo by řekl: Jé, takového člověka budou lidé nosit na rukou! Těm, kdo byli sami na své náročné problémy a nezvládali je, ochotně pomohl. Dával a nevadilo mu, že pořád jenom dává. Až do chvíle, než ti, jež přibral do vztahu, začali jeho dávání zneužívat. Když on jen dával, oni jen brali. Až toho člověka vyčerpali.

A takových příběhů bych mohl vyprávět. Každý den jich se mnou sdílíte více než tři sta. Založil jsem i uzavřenou skupinu, kde pro Vás každé úterý živě vysílám a odpovídám na Vaše otázky, dokud se ptáte (přístup do této skupiny je přes registraci zde). Každý týden také píšu pro členy této skupiny speciální články na přání. Jako dnes.

Často se ptáte: Proč zažíváme těžké vztahy? Proč se v našem životě opakují? Proč ten, pro koho bychom se obětovali, se k nám obrací zády? Proč ten jediný, kdo může ukončit naši bolest, je tím jediným, kdo nám ji způsobuje? Proč ve vztahu krvácíme a druhému je to ukradené, proč nevidí, co pro něj děláme, co pro něj znamenáme, a je schopen nás i vyměnit za někoho jiného, kdo k němu necítí zdaleka tolik co my? Proč se tohle děje?

Sžírají Vás tyto otázky? Přestáváte věřit v lepší budoucnost? Ptáte se, jak můžete být šťastní, když ten jediný, s kým dokážete být šťastní, se nezdá šťastný s Vámi? Cítili jste se na začátku vztahu silní, ale postupně slábnete?

Mezi mými sedmi knihami je i jedna o karmě ve vztazích, Cítit rozumem, myslet srdcem. Pomáhá porozumět tomu, co se nám ve vztazích děje a proč. Pojďme si to objasnit bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart