Skončil vztah, na kterém Ti záleželo, a ještě tak blbě, že v rozvalinách uvízlo Tvé sebevědomí?

Máš pocit, že ze Tvé strany bylo uděláno vše dobré, ale z druhé strany se nepotkalo s pochopením, oceněním, milováním?

Naskakuje Ti proto varovná hláška, že možná nemusíš být druhým „dost“?

Neumíš si proto představit už žádný jiný vztah, máš sklon prosit se o návrat pouze tohoto partnera – on je pro Tebe jedinou volbou, ale Ty pro něj bohužel jednou z mnoha možností?

Zadrž, prosím, a věnuj pozornost následujícím řádkům.

Štěstí je okamžik, kdy přestaneš mít strach

Když jsem před dvěma lety psal knihu o karmických vztazích Cítit rozumem, myslet srdcem, nebyla to náhoda. Byl jsem obsypán podobnými případy, kdy lidé procházeli těžkými vztahovými situacemi a neuvědomovali si, že jim mají pomoci – změnit svůj postoj k životu, vztahům, sobě.

Byli schopni jenom dávat a nic nechtít zpátky. Přitom v souladu se všemi zákony fyziky se takto museli jednou vyčerpat. Ten, kdo je schopen jenom dávat, musí mít svou hranici, jinak přirozeně přitáhne toho, kdo je schopen jenom brát – a takoví lidé žádné hranice obvykle nemají.

Jenže člověk, schopný jenom dávat, může mít strach. Strach, že když si nastaví nějakou osobní mez, ocitne se sám. Nebude nikým milován. Nikdo ho nebude chtít. Každý ho pomluví.

Neuvědomuje si, že když bude dávat bez hranic, nebude milován, ale pomlouván a opuštěn v dnešním světě daleko pravděpodobněji. Zůstane sám, a navíc vyčerpán. Tedy bez sebevědomí, sebehodnoty a sebelásky. Protože když bude odhozen jako nepotřebný kus, začne mít pocit, že si nemá vážit sám sebe.

Nevyčítej životu, co Ti nedal, ale uč se oceňovat, co Ti dal

Denně dostávám v průměru tři sta dotazů. Odpovídám i prostřednictvím článků, podcastů, živých vysílání, také magazínů a knih. Založil jsem uzavřenou skupinu, kde můžete nasdílet své situace, dostávat zpětnou vazbu a podporu a poslouchat moje živá vysílání, kde odpovídám na otázky. (Získat přístup do uzavřené skupiny jde přes registraci zde.)

Lidé často vidí jen jednu stranu mince – co jim život/partner vzal.

Zapomínají na tu opačnou – co jim život/partner dal. I kdyby to byla zkušenost. Když ji společně rozklíčujeme, je jim lépe. Uvědomí si totiž, že vlastně neztratili, necouvli o krok zpět, ale získali, posunuli se o krok vpřed, ano, bolestnou zkušeností, která ale má svůj smysl.

Proč tedy po špatné zkušenosti naopak žádné další vztahy nevzdávat?

Jak zocelit své sebevědomí a pročistit se po prožitém sražení?

Budu potřebovat trochu Vašeho času pro přečtení následujících řádek. Aby povstal rozum. Abyste si, mimo jiné, uvědomili, že nezáleží na tom, co si o Vás myslí druzí, protože to se neustále mění. Mnohem víc záleží na tom, jak vidíte sami sebe, protože to určuje Vaši realitu.

Pojďme si to objasnit krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde