Jak ustát narcistu ve vztahu

Miluješ někoho, kdo miluje jenom sebe?

Chceš ho probudit ze sna, kde nikdo kromě něj – pokud jde o zajímavost – není? A pokud je v tom snu někdo mimo něj, je to pouze ten, kdo je něčím špatný, vinný, méněcenný?

Máš takového člověka nablízku a říkáš si: Páni, to je silák, a přitom nevíš, že zdání může klamat a navenek silní mohou být ve skutečnosti uvnitř slabí a křehcí?

Jsi jejich obětí, klesáš na sebevědomí, a přitom Ti nedochází, že má-li někdo nutkavou potřebu ponižovat druhé, musí to být ve svém nitru mimořádně slabý člověk?

Když jsem tvořil knihu SPOLU, určenou pro společné zvládání zablokovaných situací ve vztahu, měl jsem před očima také narcisty. A Vaše časté otázky: Jak je změnit? Jak je přimět milovat? Jak vůbec s nimi vyjít, když musejí tvořit naše okolí, nebo když je prostě sami milujeme?

Odkud se vůbec vzali?

Proč mají nutkání projevovat se právě způsobem, který jim mnoho potenciálních přátel bere?

Jak sklon k narcismu rozpoznat dříve, než se zamilujeme?

Proč na nich můžeme být závislí a může být tak těžké se odmilovat?

I to jsou otázky, kterými mě častujete. Každý den dostanu v průměru tři sta žádostí o pomoc s řešením vztahového problému. Denně píšu články, vydávám podcasty, každé dva měsíce věnuji některému nejčastěji poptávanému složitému tématu celý jeden stostránkový magazín, napsal jsem už sedm knih – každou pro jinou obtížnou fázi života a její zvládnutí.

Navíc jsem založil uzavřenou komunitu, kde odpovídám na otázky více než pěti tisíc jejích členů v pravidelných živých vysíláních (přístup získáte ZDE). A dvakrát týdně pro ně píšu speciální článek na přání. Jako dnes.

Pojďme si tedy společně objasnit problematiku narcismu, a to krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart