Včera jsem psal o 7 nejdůležitějších větách ve vztahu, které vypadají jako nic, ale pro člověka mohou znamenat úplně všechno. Dnes u slov zůstanu.

U slov, která se možná týkají i Tebe.

Máš za sebou vztahové zklamání? Prožíváš deziluzi, kdy se Tvá očekávání propadla do skepse? Zajímají mě Tvá slova, která si nyní omíláš ve své hlavě.

Neříkej, prosím, že láska zklamala. Láska nezklame. Zklame jen člověk.

Také, prosím, neříkej, že láska bolí. Láska nebolí. Co bolí, je neopětovaná láska.

A už vůbec neříkej, že láska jen tak umřela. Láska nikdy neumírá přirozenou smrtí. A okruh podezřelých je pokaždé stejný. Vrahem lásky bývají Ego, Pohodlnost a Lhostejnost.

Potřeba soutěžit, porážet, získat jen pro sebe víc. Potřeba triumfovat, deptat, léčit si své komplexy. Neochota přiznávat chyby, řešit problémy, fungovat SPOLU – to znamená komunikovat, podporovat, dělat si na druhého čas. A hlavně ignorování toho, co druhého trápí, co mu vadí, co ho bolí, a podceňování toho, jak může lhostejnost jednoho člověka druhého zničit.

Když jsem psal svou novou knihu SPOLU, měl jsem před očima všechny ty případy lží a zrad, přetvářek a falší, masek a manipulací, slabošství a sobectví, které končí obrovským zraněním toho, který důvěřoval. Toho, který dával lásku. Toho, který si to nezasloužil.

Každý den dostanu v průměru tři sta otázek. V komunitě více než tří set tisíc fanoušků jen na Facebooku nejsem schopen odpovědět každému jednotlivě. I proto jsem vytvořil uzavřenou skupinu, kde lidé (přístup získáte zde) sdílejí své problémy a dostávají odpovědi, kde pravidelně živě vysílám své pohledy na konkrétní případy, a pro kterou třikrát týdně píšu speciální článek na přání (úterý, čtvrtek, sobota). Jako dnes.

příliš je těch, kteří už mají zkušenost s rozbitou důvěrou. Kteří poznali, jak je snadné ji zabít a jak těžké ji vzkřísit. I pro ně vznikla kniha SPOLU. A pro ty, kteří zrovna stojí před dilematem, zda zalhat, podvést či jinak zklamat, anebo to neudělat, mám dnešní článek.

Popíšeme si nejen to, co se URČITĚ stane, ale také to, PROČ VŮBEC toto dilema v sobě máme.

Pojďme si to zodpovědět bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde