Čím víc se blíží Vánoce, tím naléhavější jsou tyto dotazy.

Jak to vyřešit? Mám být s osobou A, nebo B?

Štědrý den je citlivý. Všichni máme pod kůží, že bychom ho měli strávit s těmi nejbližšími. A co když někdo říká „Ty jsi můj nejdůležitější člověk“ současně více partnerům – aniž to ti lidé vědí? Jestliže máme Vánoce prožít jen s jedním z nich, kdo z nich má dostat přednost? Jak to vysvětlit tomu druhému, aby to neudělalo zlou krev?

Z nebe peklo

Roman je ženatý. S manželkou má dítě a působí jako dokonalá rodina.

Jediný, kdo má jiné informace, je Romanova milenka, kolegyně z práce. Ta žije v domnění, že Roman je v manželství nešťastný. Kdyby o tom nebyla přesvědčen, vztah s ním vůbec nezačíná. Nikdy nestála o vztah se ženáčem. Ale on ji ujišťoval, že je rozvod na krajíčku. A tak svolila. A nyní čeká.

Jestliže Roman si „s manželkou nerozumí“, ba manželka je „monstrum, se kterým se trápí“, mělo by být samozřejmé, že Štědrý den stráví s milenkou. Ostatně, tak jí to i sliboval.

Jenže problém je, že Roman s manželkou ve skutečnosti žádný problém nemá. Milenka je pro něj pouze kratochvílí. Věřil, že si v její náruči jen zpříjemní život. Netušil, jak si ho zkomplikuje. A že nyní, pár dní před Vánocemi, má jen dvě možnosti: Jít s pravdou ven, anebo…

Copak ale může jít s pravdou ven – před milenkou, nebo dokonce před manželkou? Co když milenka pravdu („Byla jsi jen kratochvíle, jsem šťastný s manželkou“) neunese a bude se mstít? Co když se spojí s manželkou a… – pak to bude stejné, jako jít s pravdou rovnou za manželkou. Ach, to je patálie, trápí se Roman. A nejen on. Roman je pouze jeden z mnoha, který už ví, že jedné z žen Vánoce pořádně zhořknou – šokem, který tyto ženy vůbec neočekávají.

Jak to vyřešit?

Dá se tomu předejít?

Proč tolik lidí zažívá odchody svých milovaných protějšků, které jsou nejen nečekané, ale také NEVYSVĚTLENÉ – bez jediného slůvka PROČ, tedy proč odcházejí?

Jak takové odchody pochopit? A jaká je pravděpodobnost, že se tito lidé vrátí?

Děkuji za všechny dotazy, které mi posíláte do klubové zóny. Dvakrát týdně v uzavřené skupině odpovídám prostřednictvím živých vysílání. A třikrát týdně pro Vás píšu článek na přání. Jako dnes.

Ať jste v pozici těch, kdo odcházejí, nebo těch opuštěných, ať už v partnerské, nebo milenecké roli, co si v takové chvíli pamatovat a jak s druhým jednat?

Pojďme si všechno objasnit bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde