Slova dokážou být nádherná.

Například: „Miluji Tě. Jsem s Tebou šťastný. Nikdy neodejdu.“

Slýchala je a létala v nebi. Až do dne, kdy přišel pád do reality.

„Víš, že Tvůj partner je na seznamce?“ překvapila ji kamarádka, sama nezadaná a hledající společnost alespoň na Vánoce.

Nevěřila tomu. Pohled na seznamku jí ale zastavil srdce.

Hledám vztah. Žádný nemám. Ten poslední byl strašný. Plný lží a přetvářky… Byla jako ve zlém snu. Pod JEHO fotografií četla bez dechu ty příběhy o sobě, které se ve skutečnosti nikdy nestaly. Ona byla prý ta uzurpátorka, on ten klamaný, snaživý, nikdy nepochopený, a hlavně dokonalý.

„To nemůže být on,“ kroutila hlavou, do níž stále svítila naděje. Co když je profil vymyšlený? Co když někdo zneužil jeho fotografie? Přece se děje, že někdo stáhne obsah Vašeho telefonu bez Vašeho vědomí! Ale bylo to jen přání. Přání otcem myšlenky.

Kamarádka totiž navrhla zkoušku. Pod falešnou identitou odepsala tomu muži, že ho ráda potká. „Co po společné večeři zůstat u mě přes noc?“ zaprovokovala. Následovala chvíle mlčení.

Po ní moje klientka vybuchla radostí. „Neznámý“ muž totiž ve své odpovědi s navrženou intimní schůzkou souhlasil, ale v ten termín, kdy ONA již měla se SVÝM partnerem domluvenou cestu k rodičům. „To nemůže být on,“ radovala se…

Bohužel vtom jí na mobilu cinkla esemeska. Psal Miláček. Tak ho měla nazvaného.

V SMS stálo: „Lásko, promiň, ale k rodičům nejedu. Musím na naléhavou služební cestu.“

Proč to lidé dělají

Kdo četl mou knihu Dvanáct srdcí, která je o nelítostném prozření, jež nám ve vztahu vyrazí dech, ví, jak časté jsou tyto případy. Žena, o které píšu, byla v šoku. Neudělala nic, čeho by si byla vědoma a jejímu partnerovi vadilo. Ani on o žádném problému ve vztahu nemluvil.

A přesto – právě před Vánocemi se stalo to, co vůbec nečekala. Když na něj udeřila, tak…

Jak je možné, že vůbec nevíme, vedle koho celou dobu žijeme?

Proč ten, kdo nám není schopen říct do očí, že v něčem selháváme, následně dokáže vrazit nám nůž do zad takovým způsobem, že můžeme ztratit víru i v další případné partnerské vztahy?

O co těmto lidem jde? Proč to dělají? Co jim schází?

To jsou dotazy, které mi pokládáte v klubové zóně. Dvakrát týdně (úterý/čtvrtek) odpovídám při živém vysílání v uzavřené skupině (přístup získáte zde). Třikrát týdně pak píšu speciální článek na Vaše přání. Jako dnes.

Jak tedy těmto ranám porozumět? Co děláme špatně? Kde je vlastně problém? A můžeme jim předejít?

Pojďme si všechny otazníky objasnit jeden po druhém:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde