Proč jsou silní lidé mou slabostí aneb 3 pomoci, které potřebují

V adventním živém vysílání jsem se vyznal ze vztahu k silným lidem. Zejména k těm, kteří si o sobě myslí, že jsou slabí nebo že už něco dál nezvládnou. A to jen proto, že jim to někdo řekl, nebo proto, že snášejí nějakou těžkost příliš dlouho.

Kdo zvládá nějakou těžkost příliš dlouho, nemůže být slabý. Ale může si tak připadat. Je to jako v posilovně: Čím déle bez přestávky zvedáme činku, tím slabší si připadáme. Ve skutečnosti pořád víc sílíme. A jsme stále větším příkladem pro okolí. Hlavně proto silné lidi chráním a podporuji. Protože je všichni potřebujeme. Jako vzor, jako pozitivní příklad.

Především sem řadím samoživitelky a samoživitele. V této nesnadné době musejí unést odpovědnost nejen za sebe, ale i za své děti. A nejen finančně. Musejí tuto dobu zvládat také emočně. Dávat dětem naději a úsměv tehdy, když možná sami o všem pochybují.

Vánoční Speciál jsem tvořil právě pro silné lidi – kteří bojují se svými těžkostmi, někdy však mají pocit, že už dál nemohou. Jenže, paradoxně, mnozí z těch potřebných nemají nikoho, kdo by jim Vánoční Speciál dal pod stromeček. Copak by ho maminkám, které jsou na ně samy, mohly dát jejich malé děti? A copak mají tyto maminky peněz nazbyt?

To je důvod, proč umožňujeme všem, kdo si Vánoční Speciál finančně nemohou dovolit, vyžádat si ho BEZPLATNĚ. Stačí zde (v bodě 2) zadat své jméno a příjmení a e-mailovou adresu, na kterou zašleme elektronický Vánoční Speciál.

Věřím, že to maminkám-samoživitelkám a tatínkům-samoživitelům pomůže zlepšit emoce a myšlenky, zklidnit je a motivovat v těžkých chvílích. Ale jak těmto silným lidem, pokud to potřebují, pomoci finančně?

Od srdce děkuji všem, kteří se od mého vyhlášení v živém vysílání přidali k naší výzvě a podpořili samoživitelky a samoživitele prostřednictvím Charity České republiky zde. Jak po prokliku můžete vidět, během pouhých 24 hodin přispělo více než sto z vás, přičemž částka směřující od vás přesáhla 70 000 Kč. My jsme přidali 100 000 Kč.

Zvláště chci ocenit samotné maminky-samoživitelky, které přispěly. Už pouhá stokoruna má pro každého z nás jinou hodnotu. Někdo ji dává z osobního přebytku, někdo však ze svého nedostatku. A přesto dá. Děkuji.

Silní lidé mají tu nevýhodu, že se jich skoro nikdo neptá, zda nepotřebují pomoc. Nikoho totiž nenapadne, že ji vůbec mohou potřebovat. Silní lidé totiž snášejí těžkosti často tiše a bez stěžování. Okolí si tak myslí, že žádné těžkosti ani nemají, a pokud ano, nejsou tak těžké, když je zvládají s úsměvem. Jenže i silní lidé potřebují pomoc. A to hned trojí:

  1. Potřebují udržovat dobré emoce. U pocitů totiž vše začíná. Jaké má člověk pocity, takové má pak myšlenky. A jaké jsou jeho myšlenky, takové jsou poté jeho činy. Špatné emoce tak nemohou vytvořit dobré výsledky. Proto vznikl Vánoční Speciál. Prosím, samoživitelé, čtěte ho. Už Vám nic nebrání. Vyžádejte si ho zde.
  2. Potřebují podporu. Na tu materiální se skládáme všichni zde. Děkuji za to.
  3. Potřebují vědět, že v ničem nejsou sami. Proto před deseti lety vznikl FirstClass, prostředí, kde se na své problémy nikdo nesmí cítit sám. To je důvod, proč každý den píšu články, tvořím podcasty, pořádám živá vysílání, komunikujeme spolu v uzavřené skupině, sestavuji magazíny, knihy. Děkuji za všechnu Vaši energii, kterou poskytujete nejen mně.

Ať máte příjemné svátky s dobrými emocemi. Ať jste silnější než strach či pochybnosti.

A ať si uvědomíte, že když přijde úzkost, víte, kam se obrátit a že řešení vždy existuje.

Záznam mého nedělního živého vysílání k tomuto tématu, bohužel i s mými slzami, můžete zhlédnout zde.

Od srdce, Petr Casanova

Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top
Shopping Cart