Bolí Tě čin člověka, který Ti způsobil velkou emoční ránu?

Prociťuješ do hloubky hořkost zrady, nemožnost vrátit minulost, změnit přítomnost, propadáš skepsi, že nikdy už nebude dobře?

Uvědomuješ si to tím víc, že se blíží Vánoce – Štědrý den, kdy by milující lidé měli být spolu, ale Tebe čeká vedle sebe prázdno, potažmo prázdno v sobě?

Prosím, pokud na všechny výše uvedené otázky odpovídáš ANO, věnuj pozornost tomuto čtení.

Odpustit? To nejde…

Jistě máš v hlavě tuto myšlenku: Odpuštění Ti připadá nejen nemožné, ale i nepochopitelné.

Proč odpouštět někomu jeho ubližující čin? V čem to pomůže mně? Jak to může vrátit do naší společnosti milujícího člověka? – Tak určitě uvažuješ.

V pořádku. Je to přirozené. Nyní zkus ale změnit svůj pohled.

Jak se posunout ze světa, ve kterém už nikdy nic nepůjde

Představ si, že odpouštíme nikoli někomu jinému, ale sobě. Že jsme jako Papinův hrnec, který právě pomocí odpouštěcího ventilu od-pouští ze sebe toxickou páru, která uvnitř houstne, tak jako stoupá nebezpečný tlak, hrozícího až roztržením hrnce. Ano, odpuštění má pomoci nám, abychom se déle zbytečně netýrali. Abychom se posunuli z bolestné minulosti do mnohem lepší budoucnosti. Ostatně, ukážu to v tomto článku.

Před Vánocemi jsou to každoročně nejčastěji opakující se otázky, jež mi kladete v klubové zóně. Snažím se odpovídat v soukromých živých vysíláních, která můžete sledovat v uzavřené skupině, pravidelně pak píšu speciální články na přání. Jako dnes. Procesu odpuštění jsem navíc věnoval celé jedno vydání magazínu FC Odpustit neznamená zapomenout (nejste-li členy klubové zóny a chcete získat přístup jak do uzavřené skupiny a k soukromým živým vysíláním, tak například k odběru magazínu, všechno je součástí členství FC Premium, které jednoduše získáte zde).

Jak se tedy z negativního rozpoložení dostat? Jak spolu s ním opustit i negativní pocity, negativní myšlenky a negativní činy jako touhu mstít se, nepřát, vyčítat, litovat, poškozovat druhé či sebe, a tím si dál jen otravovat život a vytvářet negativní karmu? Jak najít co nejkratší cestu k opětovné spokojenosti, úsměvu a zdravému milujícímu vztahu?

Pojďme si to objasnit bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde