Na ten den nezapomenu. Byl jsem právě v Barceloně a v chrámu Sagrada Familia probíhala mše. V tom se můj mobil (bože, ta ostuda!) rozezněl pod kopulí jako pod zesilovačem. Filtrem volání, který jsem měl nastaven, prošel „urgentní“ hovor…

Se zahanbením a omluvou jsem vyběhl ven, až pod Gaudího sochu hranatého Krista. A už jsem poslouchal jeho nářek – mého dobrého kamaráda.

„Odešla! A to jsem jí dával všechno!“ lamentoval do telefonu. „Co vlastně ženské chtějí?“ štkal bezmocně.

Mužský prasvět

My muži jsme odmala vedeni k tomu, abychom byli živitelé. Máme se postarat o rodinu. Mít dobré vzdělání nebo vyučení, ovládnout řemeslo nebo si najít dobrou pozici a zajistit blízké. Tak funguje lidský rod odnepaměti.

Můj dobrý kamarád tohle všechno splnil, na seznamu priorit odfajfkoval. Ve své kariéře dokonce pořád stoupal a snášel své rodině stále více materie, hmoty. Přesto – se ocitl sám.

Jeho sebelítostivá slova se točila v kruhu: „Dřel jsem pro ně, vydělával. Zařídil jsem dům, koupil auta, měla hospodyni, uklízečku i chůvu pro dítě, které tolik chtěla. Dal jsem jí prostě VŠECHNO. A nestačilo to.“ 

Kdyby četl mou knihu 250 zákonů lásky, pochopil by, které slovo mě v jeho sebemrskačství zaskočilo: všechno. „To, co jsi vyjmenoval, bylo VŠECHNO, co jsi jí dával?“ ujistil jsem se.

Znejistěl. „A co by ženská chtěla VÍC?“

Ženský prasvět

Mluvil, jako by věřil, že ženám stačí jen dům, dítě, peníze.

Kamaráde, ženy jsou mnohem náročnější.

Chtějí nejen dům, ale DOMOV. Chtějí nejen dítě, ale RODINU. Chtějí nejen PENÍZE, ale ZÁZEMÍ. Nejen hmotné, ale i lidské nebo emoční. A na to jen donesený výdělek nestačí.

„Co tedy ženy chtějí? Půjde to, Petře, ještě opravit?“ zeptal se naléhavě.

Jakpak by nešlo? Kde je vůle, je vždycky cesta. Jen ta vůle musí být oboustranná. Pak i z obou stran vede cesta.

Ta cesta se v první řadě jmenuje porozumění. Znamená, že abychom mohli naplnit život druhého, musíme předně porozumět tomu, co k naplněnému životu potřebuje. V mých knihách to je. Ale mám-li v dnešní zrychlené a povrchní době honem vysvětlit, co ženy ve vztahu potřebují, popíšu Vám pět skupin zdánlivých maličkostí, které ve skutečnosti pro ženu znamenají úplně všechno.

V klubové zóně na tom stavím svou komunikaci s muži, zakletými do úspěšného prasvěta, ale i komunikaci se ženami, které si někdy neuvědomují, že s muži musejí víc mluvit, aby jejich hodnoty pochopili a naplnili. Vrátím se k tomu také v soukromém živém vysílání pro klubovou zónu v uzavřené skupině. Ale nejdříve tento klubový článek, na Vaše konkrétní přání.

Pro jaké „maličkosti“ tedy ženám nestačí od mužů hmota, ale potřebují i jejich čas?

Pro jaké „maličkosti“ se může vztah úplně zbytečně zhroutit?

Pojďme si to objasnit bod za bodem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde