Ten pohled bolí.

Vidíme ex-partnera, kterému ve vztahu s námi bylo všechno zatěžko.

V novém vztahu ale jako by šlo o někoho jiného. Co s námi nechtěl, teď s novým protějškem dělá rád a hojně.

Bolí to ze tří důvodů:

Za prvé, kvůli času, který jsme promarnili snahou motivovat ho ke změně.

Za druhé, kvůli sebevědomí, které v tu chvíli ztrácíme, protože se nutně ptáme: To jsme byli tak prašiví, že my jsme mu za změnu nestáli? Nebo jsme na to neuměli jít ze správné strany? Jak to, že mu někdo jiný HNED stojí za takovou změnu, za kterou my jsme mu nestáli NIKDY?

Za třetí, kvůli pohledu na štěstí, které „patří nám“, na lásku, kterou „měl“ prožívat s námi, kvůli zoufalství, které v nás prohlubuje šuškanda v našem okolí – ta, z níž plyne, že my jsme nejspíš neschopní, odpudiví, zaslouženě opuštění.

Patříte k těm, které po rozchodu trápí pohled na nový, spokojenější vztah ex-partnera? Neumíte si vysvětlit, proč Vám neopětoval, aniž když jste dávali maximum, zato někomu jinému opětuje, dokonce i za minimum?

Pak je dnešní klubový článek právě pro Vás.

Proč to s někým jiným jde, a se mnou nešlo

I když je Vánoční Speciál primárně určen všem, kdo prožívají těžké období, až pod stromeček, mnozí z obdarovaných, ale i dárců, kteří předčasně nahlédli do více než 240 stran tohoto dárku, posílají dotazy ke svým konkrétním situacím, se kterými si neví rady. Snažím se pomoci, co to jde. V klubové zóně budu opět i dnes živě vysílat v uzavřené skupině a zodpovídat Vaše dotazy mluveným slovem, a na Vaše přání třikrát týdně píšu i speciální článek. Jako dnes.

Jak se tedy vnitřně vyrovnat s tímto psychologickým jevem, jehož vinou najednou po rozchodu vypadáme jako nuly, které si zjevně planě stěžovaly na ex-partnera, jenž je ve skutečnosti div ne Otcem/Matkou/Partnerem roku? Jak to, že jiným (i dětem) se věnuje víc než nám? Co jsme dělali špatně? Znamená to, že jsme méně schopní než nový protějšek, ke kterému odešel?

O jaký psychologický jev vůbec jde?

Pojďme si toto objasnit (a především se podstatně uklidnit) krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde