Žiješ jenom jednou, pošťuchuje Tvého partnera okolí nebo vnitřní hlas v jeho hlavě

Chceš si nechat ujít příležitost, která se nemusí už nikdy opakovat?

Chceš navždy litovat, že jsi mohl a nevyužils toho?

Štěstí je přece o užívání si přítomnosti, tak si ji užívej teď a tady!

Neříká se to tak ve všech moudrých knihách?

Střih v čase.

Tvůj partner TO udělal. Všechno, co je pro Tebe důležité a snad i posvátné – Tvá důvěra, Tvá loajalita a jeho vlastní slovo – obětoval pro jeden okamžik, který v té chvíli možná byl rajský, avšak vyprchal. Ale ne celý. Něco zůstalo: následky.

Tvé odhalení jeho „pokusu o vraždu“ vztahu. Tvá bolest. Jeho vina. Minulost, kterou najednou nejde vrátit, změnit ani opravit. Minulost, která už navždy říká: Co chladně udělal jednou, to může chladně udělat kdykoli.

A nyní se otázky přesunou do Tvé hlavy: Proč mu nevadilo, že mi ublíží? Proč měl sobecký pocit, že on musí něco získat, i kdyby měl všechno současně ztratit? Proč mi vrazil střep do srdce, aniž mu došlo, že až se na to přijde, už ho nikdy nemusím ze srdce vyjmout? Opravdu mu to stálo za to?

A teď chceš další šanci?

Člověk, který Tě hodil přes palubu a s Tebou všechno, co jste spolu budovali, najednou stojí před Tebou a kaje se. Slibuje, že to už nikdy neudělá. Tak proč to tedy udělal?

Mluví o chybě, jako kdyby z nepozornosti uklouzl na zamrzlé kaluži, přitom než TO udělal, dlouho to vážil. Bylo to úmyslné, vědomé, dobrovolné rozhodnutí. Proč mu to tehdy připadalo jako dobrý nápad a poté, co TO prasklo, už mu to zpětně přijde jako hloupý nápad? Co když by to opakoval, kdyby TO neprasklo? Jak člověku, který nás už jednou zradil, můžeme podruhé věřit?

V Cítit rozumem, myslet srdcem, mé knize o karmických vztazích a karmických situacích, píšu, že karmickým událostem musíme správně porozumět, jinak nám život bude nepochopenou látku neustále opakovat. Jako ve škole. Co nás chce naučit o druhých i nás samotných, když se týráme pro cizí zradu? K čemu nás ta bolest, kterou teď procházíme, chce posunout? Jak se můžeme stát silnějšími, když si připadáme naopak nejslabší, jací jsme kdy byli? Jak nám to může zlepšit život, když naopak propadáme v přesvědčení, že lepší už to nikdy nebude?

V klubové zóně jsem karmickým situacím věnoval i včerejší 90minutové živé vysílání v uzavřené skupině. Na Vaše přání píšu třikrát týdně také speciální článek. Jako dnes. Kéž pomůže.

Jak tedy můžeme střep ze svého srdce co nejcitlivěji vyjmout? Jak co nejlépe projít procesem uzdravení, nebo dokonce odpuštění (členové FC Premium se mohou těšit na samostatné vydání magazínu Odpustit neznamená zapomenoutcelé věnované této důležité materii)?

Pojďme si to objasnit krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde