Proč (budoucí) maminky odmítají sex a muži je neumějí pochopit

„Nechceš? Bude chtít jiná!“

To vyhrkne, aby kopl koně do slabin.

Aby se přes nechuť vzepjal, a přece jen konal.

Muži, kteří nechápou těhotné ženy a jejich NE, prosím, dokážou svými slovy způsobit víc škody než užitku. A mluvím-li o škodě, pak hlavně o té, která není vidět. Která se děje jen v hlavě.

Proč ta změna

Že dítě bude změna, to muži vědí. Jen si možná neumějí představit, jak velká.

Že se s otěhotněním začne měnit i žena, to vědí také. Jen si nikdy neumějí představit, jak moc.

Že to nebude jen o proměně těla. Že se žena změní i uvnitř. Svými potřebami, hodnotami, prahy bolestmi a vůbec citlivostí, chováním se stane někým jiným. Změní se její plány, postoj, chutě, protože se MUSÍ změnit. Už neodpovídá jen za sebe.

Změnit by se měl i muž. I on už nebude odpovídat jen za sebe. Jenže zatímco žena je převážně emocionální stvoření, takže se mění citově, muž je převážně racionální stvoření, takže by měl měnit svůj rozum – vědomě. Ano, muž by si měl uVĚDOMit, že bude otcem, vědomě dozrát ve všech ohledech. Ženě pomáhá příroda a přirozenost vůbec. Mění ji i proti jejímu vědomí a „násilně“. Protože na ženě záleží především. Na ní budou první velké úkoly. S porodem v čele.

Jenže rozum nemá rád změny. Rozum je v zásadě pohodlný. Zapojuje se, jen když je nezbytně nutné – když je mezními emocemi donucen jednat – když je doslova dokopán k činu. A muž se často měnit nechce. Nic měnit nechce. Tak jako se nemusí chtít zřeknout života, který doposud vedl, „jen kvůli nějakému dítěti“, může se vzepřít pochopení odehrávání změn uvnitř ženy.

Třeba té, která se může projevit na povrchu. Když žena řekne: „Promiň, dnes nechci.“

Jak to, že nechce, když vždycky chtěla? Jak to, že nechce, když já chci? Jak to, že nechce, když jiné těhulky, jak říkají kámoši, naopak mají větší chuť na sex? Jak to, když v tolika zavirovaných videích jsou i ženy těsně před porodem a hýkají, jak si to užívají?

A proč to trvá dokonce i po porodu? Proč pořád nechce?

Když nejdříve odsoudíš, pak už neporozumíš. Když nejdříve porozumíš, pak už neodsoudíš

Na téma nejtěžších nedorozumění ve vztazích, které mohou končit i fatálně, jsem napsal šest knih. Už první z nich, 250 zákonů lásky, se stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii nebo Španělsku. Amazon, největší knihkupec na světě, mi udělil status Amazon Best-Selling Author, jenže já u autorství nekončím, ale začínám. Snažím se s čtenáři mluvit o tom, co je trápí, čemu nerozumí, jak by svým vztahům mohli pomoci. Vedle veřejné facebookové stránky FirstClass.cz, která má již víc než 320 000 fanoušků, jsem založil uzavřenou klubovou zónu, kde mohou sdílet své otázky. Každou středu pro ně dělám soukromé živé vysílání a třikrát týdně jim píšu speciální článek na výslovné přání. Jako dnes.

Patřil jsem také k mužům, kteří si brali osobně (egem), když je žena odmítá. Ego není moudrost. Ego je ukvapenost. Ego dokáže zabít vztah, ve kterém žena muže nevýslovně miluje, a on ji může hodit přes palubu jen proto, že jí nechce porozumět. Že chce pouze sex. Ale nechápe, že důvody jejího NE mohou být mnohem hlubší, než si vůbec dokáže povrchním egem představit.

A o těch důvodech dnes budu mluvit. Aby muž přestal ženu v období těhotenství nebo po porodu soudit. Aby se ji snažil pochopit. Kdo porozumí, nesoudí. A kdo soudí, neporozumí.

A také aby jí pomohl. Aby v tom nezůstávala sama. Nejen na péči o dítě. Ale hlavně na všechny nové emoce v sobě. Když se neřeší, bobtnají. Tak jako když muž neřeší sebe, může pak jednou zbytečně litovat. Protože všechno, co se stalo, bylo, že neporozuměl.

Pojďme si to tedy objasnit krok za krokem:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Zvolte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
Top
Shopping Cart