9 kroků od spálených mostů aneb Jak se z „Prosím, vrať se“ stane „Promiň, ale Ty už se nevracej“

„Odešla.“

Jediné slovo, které mi napsal do diskrétní zóny.

Z Facebooku, ačkoli na mé stránce je více než 320 000 fanoušků, jsem si pamatoval jeho profilovou fotografii. On a šťastné tři malé děti.

Odešla? Koho tím myslí? Ženu? Zasmál jsem se. Protože to by přece musel být vtip.

Jenže nebyl.

Není běžné, aby se žena zřekla všech svých dětí, odmítla je už kdykoli v budoucnu vidět a místo toho se rozhodla pro „nový život“ bez dětí a s novým přítelem.

Sám na vše

Někdo možná namítne: Ale když to může udělat muž, proč by nemohla také žena?

A svým způsobem bude mít pravdu. Jenže o ženu už v tuto chvíli nešlo. Ona se rozhodla. A na svém rozhodnutí, jak jsem si ověřil, nechtěla nic měnit. Rodina pro ni skončila.

Zato pro něj všechno začalo. Vše, na co nebyl ani zdaleka připraven.

Na téma zvládání nejtěžších situací v partnerských vztazích jsem napsal už šest knih. Ano, těší mě mezinárodní úspěch 250 zákonů lásky, knihy, která se v anglickém překladu 250 Laws of Love stala bestsellerem v USA, Velké Británii, Itálii a Španělsku a vynesla mi status Amazon Best-Selling Author. Ale já jen u autorství nezůstávám. Záleží mi na komunikaci se čtenáři, rád jim naslouchám, a pokud je to v mých silách a schopnostech, snažím se jim pomoci v konkrétních těžkostech. Buď v soukromé skupině, nebo při setkáních. Pro členy soukromé skupiny pravidelně připravuji uzavřené živé vysílání, odpovědi na konkrétní otázky, a třikrát týdně článek na přání. Jako dnes.

Jak tedy zvládnout situaci, kdy jsme najednou na vše sami, a přitom nejsme v té situaci sami – závisí na nás děti? Jak si zachovat zdravý rozum a neoslabovat se, když děti nás potřebují silné? Jak dokonce změnit rovnováhu ve svém myšlení tak, že se z našich počátečních proseb o návrat partnera stane nakonec uvědomění, že bez partnera, který v takové situaci odejde, jsme silnější? Jinými slovy: Jak se z „Prosím, vrať se“ může stát „Promiň, ale Ty už se nevracej“?

Pojďme si tuto klíčovou psychologickou přesmyčku a dovednost objasnit krok za krokem.

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top
Shopping Cart