7 staromódních způsobů, jak vybudovat dlouhodobý vztah

Čím jsem starší, tím méně této době rozumím. Možná je to proto, že jsem vyrostl ještě v časech, kdy se porouchané věci nevyhazovaly, ale opravovaly.

Tehdy, jen si to představte, nešlo smazat nebo dodatečně změnit komentář. Jednou vyřčené slovo nešlo vrátit. Tehdy se ani nedalo vymazat přítele jediným klikem. Tehdy se lidé neseznamovali on-line, nevyříkávali si důležité věci přes esemesku, neposílali si blahopřání i polibky elektronicky, protože ti staří hlupáci cítili, že pokožka a rty mají svou energii, takže stojí za to věnovat člověku čas, objímat ho, vnímat dech, vlhkou dlaň, červenající tváře, bušení srdce, dívat se zpříma do živých očí, nikoli retušované fotografie, zkrátka dotýkat se bytosti, ne displeje či kláves.

Nebyla to doba tak chladná, povrchní a zrychlená. A já si kus z ní nesu v sobě dodnes.

Jsem totiž tak naivní, že stále věřím, že to dobré ze staré doby lze žít i dnes. Chápat, že co napíšu, to není krátkodobé nic, ale dlouhodobá energie, která může ovlivnit člověka – zvednout ho, nebo srazit. Že povzbuzení nebo zranění virtuální je současně opravdové. Že i když slova dodatečně smažu, takže ze sítě zmizí, v člověku, který si je přečetl, dál zůstávají. Že je tak důležité být v kontaktu nejen on-line, vzdáleně, ale opravdu spolu. Opravdu BÝT S DRUHÝM.

Střet dvou časů

Nedávno jsem byl svědkem střetu dvou světů. „Starého“ a „mladého“. Potkalo se chování k ženě postaru a dnes. Budu Vám o tom vyprávět.

Někomu by z toho bylo smutno, já jsem byl rád. Raduji se, že starý svět ještě neumírá, že jsou stále lidé, kterým galantnost, dnes považovaná za přežitek a slabost, stále chutná a vyznávají ji, zatímco buranství, dnes považované za důkaz osobitosti a síly, vypadá tak směšně – bez ohledu na to, jak majetným nebo společensky významným člověk je.

Uvědomil jsem si 7 staromódních způsobů, jak je možné získat si úsměv i srdce člověka, a to ne na jednu noc, ale na celý život. Vím, že se dlouhodobé vztahy dnes „nenosí“ – jsme přece v době zrychlené, kdy větším frajerem je ten, kdo má všeho víc, tedy i víc krátkodobých vztahů.

A přece ty dlouhodobé vztahy mají obrovské kouzlo. Jsou totiž vzácné. Čím méně jich je, tím větší pozornost přitahují, tím hodnotnější jsou. Tak jako lidé, kteří těch 7 způsobů dokážou dlouhodobě uplatňovat, ba užívat si je.

O potřebách dlouhodobého vztahu jsem napsal knihu 250 zákonů lásky. Jsem šťastný, že se stala bestsellerem nejen u nás, ale i v anglickém překladu 250 Laws of Love také ve Spojených státech, Velké Británii, Itálii nebo Španělsku. Hřeje mě získaný status Amazon Best-Selling Author, i když já u autorství nezůstávám. Záleží mi na komunikaci s čtenáři, ať na Facebooku, kde se mnou sdílí své názory už víc než 320 000 fanoušků, nebo v klubové zóně, kde je Vás na osobní intenzivnější komunikaci již víc než 15 000. Děkuji za to. Třikrát týdně pro Vás píšu speciální článek na přání. Jako dnes.

Pokud chcete do svých vztahů dostat víc hloubky, vzájemného štěstí a dlouhodobého porozumění, co si stačí uvědomit? Pojďme nejprve k té groteskní historce:

Pokračování článku je k dispozici pouze členům Klubu FC

Předplatit od 0.55 Kč za den

Máte již zakoupeno členství v Klubu FC?
Přihlaste se zde

Top